Kwidzyn/Triathlon. KTS Ironman - sukcesy na zakończenie sezonu

Michał Siejakowski na mecie halfironmana w Chodzieży
Michał Siejakowski na mecie halfironmana w Chodzieży archiwum KTS Ironman/xtri.pl
Kwidzyn - triathlon. Michał Siejakowski i Julia Goc, zawodnicy Kwidzyńskiego Towarzystwa Sportowego Ironman, wygrali swoje konkurencje w trakcie finałowych zawodów VOLVO Triathlon Series, które rozegrano w Chodzieży. To wprost wymarzone zakończenie sezonu pełnego sukcesów.

Kwidzyn - triathlon.**Julia Goc ** juniorka młodsza z KTS Ironman w Chodzieży startowała na dystansie sprinterskim (0,45 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu).

- Po wyjściu z wody zajmowała pierwsze miejsce wśród kobiet, na rowerze uzyskała piąty czas, ale nie wpłynął on na miejsce po tej konkurencji, więc podczas biegu Julia mogła kontrolować przewagę i niezagrożona ukończyła zawody na pierwszym miejscu, z czasem 1:16.56 - relacjonuje Marta Goc-Kozakiewicz, mama kwidzyńskiej juniorki.

Przypomnijmy, że Julia w tym roku zdobyła swój pierwszy medal rangi mistrzostw Polski. W kategorii juniorek młodszych wywalczyło srebro w aquathlonie (pływanie i bieg)

Natomiast Michał Siejakowski w Chodzieży wystartował w tzw. halfironmanie. Zawodnicy na tym dystansie mają do przepłynięcia 1,9 km, przejechania na rowerze 90 km i do przebiegnięcia 21 km. Zawodnik MTS Ironman Kwidzyn pływanie ukończył na 2 pozycji z czasem 27.32, ale potem bardzo mocno pojechał na rowerze. Uzyskał średnią prędkość 39km/h i ukończył drugą konkurencję na pierwszym miejscu. W biegu jeszcze powiększył swoją przewagę nad kolejnymi zawodnikami i skończył półmaraton z czasem 1:22.38. To kolejne zwycięstwo w jego karierze.

Miniony rok był bardzo udany dla zawodników kwidzyńskiego Ironmana. Michał Siejakowski każdym startem potwierdzał, że należy do ścisłej krajowej czołówki triathlonistów. Zajął 3 miejsce w mocno obsadzonym Susz Triathlon 2013 (CZYTAJ TUTAJ) oraz 7 miejsce (a trzecie wśród Polaków) w najważniejszej imprezie rozgrywanej w Polsce, czyli Herbalife Triathlon Gdynia (CZYTAJ TUTAJ) Udowodnił, że można - chociaż wymaga to dużej determinacji - pogodzić trening, pracę zawodową oraz życie rodzinne

- Cieszy także coraz liczniejsza reprezentacja zawodników z Kwidzyna, którzy trenują i startują w zawodach. Przybywa wśród mieszkańców pasjonatów tej pięknej dyscypliny, która nie tylko pozwala utrzymać organizm w zdrowiu i dobrej kondycji ale daje mnóstwo satysfakcji z samego treningu a ukończenie swojego pierwszego triathlonu jest uczuciem nieporównywalnym z niczym innym - mówi

Marta Goc-Kozakiewicz. [/b i dodaje: - Wszystkich chętnych, którzy mają ochotę na pokonanie własnych słabości oraz ukończenie triathlonu, zapraszamy na naszą stronę internetową - www.ktsironman.pl