Kwidzyn: Przemarsz ulicami miasta i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Święta 3 Maja

W piątek kwidzynianie świętowali 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10 od złożenia kwiatów na Skwerze Kombatantów.

W towarzystwie mażoretek i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Helikon, uczestnicy uroczystości przeszli później ulicami Warszawską, 15 Sierpnia, Chopina i Piłsudskiego, pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie kolejny raz złożono kwiaty. Stamtąd pochód wyruszył do katedry pw. św. Jana Ewangelisty, gdzie odprawiona została msza święta. Natomiast w samo południu na Placu Jana Pawła II odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które poprowadzili artyści Teatru Otwartego.

Zobacz także: Pomorskie śpiewanie w Kwidzynie: 3-majowe uroczystości na Placu Jana Pawła II [ZDJĘCIA]


Komentarze (7)

avatar
avatar
mieszkaniec (gość)

ciekawe czy ci co wpisywali się tu byli tego dnia na przemarszu czy ino fotki opisują???? ja byłem i pod teatrem był piękny koncert w wykonaniu aktorów z Teatru chyba z Gdyni, było pięknie pośpiewaliśmy wspólnie z rodzina , tylko wstyd ze mieszkańców miasta było jak na lekarstwo. Może i było chłodno, ale dzieciaki łyknęły trochę historii, trochę kultury i patriotyzmu się uczą. dla mnie koncert I klasa

avatar
do zuszka seniorka (gość) zuszek

a harcerze z ZHP nawet nie wystawili pocztu sztandarowego tak w na tak ważne dla naszej historii Święto. Najlepsze było jak w tzw. telewizji ( kamena) pokazywali te przemarsze, na każdym odcinku ubywało ludzi, ale przede wszystkim ubywało pocztów sztandarowych kpina przyszli bo ich zmusili, niby patrioci, no i orkiestra jak zgrała na wysokości dojścia do katedry, skoczną "Siekiera, motyka, bimber szklanka...." Czy oni nie znają pieśni z międzywojnia , tle jest wspaniałych , chyba nie...???

avatar
j-23 (gość) Jacek

Wasz ulubieniec TW i jego radny złożyli kwiaty o 6 rano tuż przed odlotem do Niemiec. Na posterunku pozostawili jedynie I Klub Gazety Polskiej.

avatar
M J (gość)

Chlodny byl ten nasz 3 maj-ale koncert piesni patryiotycznych rozgrzal wszystkich-swietne wykonanie,brawo!

avatar
zuszek (gość)

Ten w tej pelerynie w kapeluszu policji kanadyjskiej to chyba bez munduru był harcerz z ZHR!!!

Wybierz kategorię