Kwidzyn. Ojcowie franciszkanie zapraszają na pielgrzymkę do Piaseczna

Kwidzyn - pielgrzymka do Piaseczna. Nowy most na Wiśle otworzył przed mieszkańcami miasta i powiatu wspaniałą perspektywę pielgrzymowania do miejsc położonych po drugiej stronie rzeki. 7 września ojcowie franciszkanie zapraszają na I Pieszą Pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie.

To właśnie w tym sanktuarium 8 września 1968 roku ówczesny kardynał Karol Wojtyła ukoronował Figurę Matki Boskiej Piaseckiej koronami papieskimi. Jak podaje organizator o.Janusz Jędryszek, będzie to dobra okazja do wzmocnienia zarówno duchowego jak i fizycznego.

Czytaj także:Femina będzie przyjmowała od 2 września


Trasa pielgrzymki to 16 kilometrów pieszego spaceru przez malownicze tereny w okolicy rzeki Wisły – przeprawa przez nowy most. Powrót planowany jest autokarem lub samochodami prywatnymi (szczegóły w programie pielgrzymki).

Ojcowie franciszkanie zapraszają zwłaszcza młodzież i dzieci ze swoimi rodzicami oraz księży z parafianami, a także wszystkie osoby uprawiające na co dzień nordic walking

Więcej o sanktuarium w Piasecznie przeczytacie w piątkowym (30 sierpnia) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"

Program pielgrzymki
godz. 9:00 – wyjście z kościoła Świętej Trójcy
godz. 15:00 – powitanie pielgrzymów w Sanktuarium w Piasecznie
godz. 16:00 – okazja do spowiedzi i osobistej modlitwy
godz. 17:00 – Msza św. przed cudowną figurą Królowej Pomorza i Matki Jedności
godz. 18:30 – powrót autokarem lub prywatnymi samochodami do Kwidzyna

Kontakt organizacyjny:
o.Janusz Jędryszek tel. 55 279 38 10
∨ Czytaj dalej

Komentarze (5)

avatar
avatar
kwidzynianin Z. (gość)

Bóg zapłać Ojcom Franciszkanom,technicznym,śpiewakom i wszystkim uczestniczącym w I Pielgrzymce do Pani Piaseckiej za wzruszające godziny spędzone razem.

Wybierz kategorię