Tytuł Człowieka Roku oraz nagrody w dziedzinach sportu i kultury wręczono w czwartek w kwidzyńskim teatrze.

Tytuł Człowieka Roku otrzymał Marek Krukowski. Krukowskiego uhonorowano za to, że przekazał kwidzyńskiej bibliotece swoją pokaźną kolekcję płyt (4 tys.) i książek (6 tys.).

Czytaj również: Marek Krukowski przekazał bibliotece zbiór tysięcy książek i winyli!

- Nie czuję się w żaden sposób godzien takich zaszczytów - przyznał skromnie Marek Krukowski.- Jeśli to co zrobiłem, jakkolwiek posłuży mieszkańcom, to będę bardzo szczęśliwy. Jest takie modne powiedzenie, które mówi o tym, że trzeba dawać wędkę, nie rybę. Przekazanie tej kolekcji to właśnie wędka. Mam nadzieję, że przy jej pomocy w mieście uda się rozbudzać ruch kulturalny.

W trakcie czwartkowych uroczystości statuetkę "Firma 25-lecia" odebrała Spółdzielnia Pracy Odlewników i Mechaników Samochodowych. Przedsiębiorstwo te pomyłkowo pominięto podczas uroczystości, które 3 czerwca odbyły się w teatrze. Nagrodzono wtedy firmy, które swoją działalność rozpoczęły przed 4 czerwca 1989 roku.

Zobacz również: Kwidzyn: Nagrody dla firm z okazji 25-lecia wolności [ZDJĘCIA]

Nagrody w dziedzinie kultury i sportu otrzymali:


1. Jerzy Bielecki (grafik, malarz)
2. Dorota Łoś, Grażyna Piwar-Więcek, Mieczysław Dzikowski, Andrzej Pliszka (organizatorzy Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej Szałamaja)
3. Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny Rodło (Andżelika Przybylska, Bartosz Kogut, Mateusz Wiśniewski, Zbigniew Jost, Karolina Kostyrka, trenery: Wojciech Margulewicz, Lech Kwiatkowski
4. Kwidzyński Klub Motorowy (Nikodem Płoszaj, Sylwester Jędrzejczyk, Paweł Czeszejko-Sochacki, Jeremiasz Mandecki, Roman Ulenberg
5. Juniorzy MTS Basket (Tomasz Barganowski, Tomasz Flont, Mateusz Grabowski, Mariusz Konopatzki, Michał Kopczyński, Tomasz Korpalski, Paweł Leszczyński, Oskar Orlikowski, Marcin Stasiuk, Marcin Szwedowski, Robert Szymczak, Cezary Zawalich, Marek Wesołowski, Kacper Więckowski, trenerzy: Bogdan Zamośny, Łukasz Król).
6. Marian Pietrusiak, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie
7. Kwidzyński Klub Karate Shorin-Ryu (Alicja Zieniewicz, Aleksandra Walkiewicz, trener: Dariusz Draspa)
8. Julia Goc (zawodniczka KTS Ironman, trener: Michał Siejakowski)
9. Wiesław Nowakowski (nagrodzony za działalność na rzecz rozwoju żeglarstwa wśród osób niepełnosprawnych)
10. UMKS Kwidzyn - sekcja biegów na orientację (Natalia Deyna, Wiktor Muller, Natalia Szuba, Iga Muller, Natalia Pudlis, Szymon Górski, Dariusz Koliński, trener: Tomasz Muller)
11. Małgorzata Zatorska (autorka prac plastycznych malowanych kawą)
12. Juniorki MTS Kwidzyn (Nikola Drejer, Adrianna Górna, Kinga Gutkowska, Malwina Hartman, Natalia Koper, Klaudia Loba, Dominika Pakalska, Katarzyna Przewoźna, Magdalena Szopińska, Magdalena Szudzik, Aleksandra Tomikowska, Natalia Warywoda, Paulina Wudnik, Oliwia Zabroń, Amelia Zawalich, Magdalena Ziółkowska, Martyna Żukowska, trenerzy: Edyta Majdzińska, Mariusz Kupc, kierownik zespołu: Dariusz Sztyrbicki).
13. Juniorzy MTS Kwidzyn (Damian Dobosz, Adam Dulny, Radosław Grabowski, Bartosz Grycman, Bartosz Grzymski, Kelian Janikowski, Marcin Kochański, Szymon Kutiak, Kamil Łapacz, Maciej Majdziński, Jakub Michalczuk, Kamil Nawrocki, Arkadiusz Ossowski, Michał Potoczny, Jakub Reguła, Szymon Szymański, Alan Ziemianek, Jakub Żurawski, trener: Patryk Romber, Maciej Mroczkowski, kierownik drużyny - Dariusz Sztyrbicki)
14. Sekcja modelarstwa MTS Kwidzyn (Sebastian Szulc, Anna Wojnicz, Aleksandra Wojnicz, Jakub Pokwicki, Dawid Czernij, Piotr Kołakowski, Dawid Templin, Jakub Szutowicz, Dawid Nowacki, Michał Moos, Maciej Czajka, Wojciech Pawłowski, trener: Stanisław Bera, Sebastian Szulc).
15. Klub Tańca Progress (Kacper Przekwas, Malina Grunt, Kasper Włodarczak, Marta Jagielska, Jakub Maślany, Marta Tandecka, Jakub Żukowski, Maja Gnutek, Marcin Żelazny, Dominika Szpaczyńska, Mariusz Budyś, Monika Budyś, trenerzy: Monika i Jarosławe Gruntowie.

Rozmaitości

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ciężarowiec (gość) (zakłopotany)

Nie zgadzam się że o sportowców się dba... Owszem - piłka ręczna, nożna czy koszykówka brylują u nas w mieście a np taka dyscyplina jak podnoszenie ciężarów czy choćby trójbój siłowy - no cóż... niestety nie... sam trenuję w Nadwiślaninie i widzę że to jakaś paranoja jest, klub z wieloletnim doświadczeniem w trenowaniu młodzieży i nie tylko ledwo się trzyma bo dotacji brak a jak już się pojawią heh żal pisać...

Mesjasz (gość)

Głosuj dalej na złodzieji!! To dziecko ze średnią 5.0 do anglii wyjedzie jak szkoły ukończy!

Mesjasz (gość)

Złodzieju ty jeden ciekawe ile ty nakradłeś przy her Tüzku?!! Wybory idą to propagande czas zacząć.! Nie głosuje na złodzieji 2014!! Dość!!

marta (gość) (nagrodzony)

jakos nie zauwazyłam u mego dziecka żadnej nagrody mimo, ze od kilku lat srednia 5 i laureat konkursów powiatowych. Nie ma nagród ani stypendiów dla dzieci z wysokimi srednimi. ja nie mówię to o 3-klasistach ale starszych klasach. Dopiero licealisci dostaja i to nie od miasta ale od Gminy. O młodych miasto nie dba

antyradar (gość) (Sherif27)

Niektórych nie trzeba szukać. http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/patryk-zaglewski-z-kwidzyna-wygral-konkurs-im-maciej,1868945,t,id.html

Sherif27 (gość)

antyradar których nie zauważył? Oczywiście wiesz że do Nagrody Burmistrza daną osobę trzeba zgłosić? Miasto ich nie szuka.

zakłopotany (gość)

A o młodych artystach to chyba już pan Burmistrz zapomniał ? Zdecydowanie więcej sportowców, na których to miasto łoży ogromne środki. Na kulturze w naszym mieście chyba komuś na górze nie bardzo zależy. Miasto ma potencjał i pomimo małych rozmiarów, mogłoby zrobić parę ciekawych rzeczy. Przebijają nas w tym np. Prabuty.
Większość kwidzyńskich artystów odnosi sukcesy poza granicami miasta, a często także kraju. To miasto im nie sprzyja - i nie ma się co dziwić. ZERO WSPARCIA!

nagrodzony (gość)

Tak się składa, że pani Katarzyna nie do końca ma rację, gdyż jest także wręczenie nagród dla uczniów zdolnych oraz laureatów konkursów przedmiotowych. Ostatnie wręczenie miało miejsce 3 czerwca, a więc nie tak dawno. Można sprawdzić na stronach www poszczególnych szkół

katarzyna (gość)

Ja proponuję panu Burmistrzowi, by poszedł za przykładem burmistrzów innych miast i zauważył tez tych młodych, którzy się starają i bardzo dobrze uczą. dlaczego w naszym miescie nie ma jakiegos jednorazowego bonu za świadectwo z paskiem. Coraz mniej dzieci ma ochotę do nauki, niektórzy wola się "slizgać" z klasy do klasy i siadają do kompa. Doceńmy tych, którzy angażują się, by coś osiągnąć, zdobywaja wysokie średnie, pracują cięzko cały rok. Dlaczego ich się nie nagradza? Jest kogo nagrodzić i za co, bo trzeba promować wartości, ci pracowici uczniowie zapewne nie będą w przyszłosci żyć z MOPSu. Kwidzyńskie dzieci, te które się staraja i cos chca osiagnąć nauka nie otrzymują od miasta nawet listu pochwalnego, a w innych sąsiednich miastach tacy uczniowie oprócz listu otzymuja równiez ok 150 zł na nagrodę. Dzieciaki sa szczęśliwe i czuja się docenione jako młodzi mieszkańcy