Kwidzyn/Minigolf. Sopopcianin wygrał jubileuszowe mistrzostwa Kwidzyna w hali

Kwidzynianie od lat nie mogą wygrać w Halowych Mistrzostwach Kwidzyna w minigolfa, a w minioną sobotę złej passy nie przerwali. Jubileuszową, dziesiątą edycję imprezy, zdominowali zawodnicy z nadmorskich kurortów. Dwa pierwsze miejsca obsadzili sopocianie, a trzecie przypadało kołobrzeżaninowi. W zawodach wystartowało aż 34 zawodników, w tym 6 kobiet.

Kwidzyn/Minigolf.Rozgrywki w hali, to kwidzyńska specjalność, a 18-dołkowy tor, jak co roku w styczniu, został rozstawiany w hali przy ul. 11 Listopada. Niestety tradycją jest również to, że laury zgarniają przyjezdni, którzy używając swoich „czarodziejskich” piłeczek (każdy ma w arsenale po 20-30, a średnia kwidzyńska to 2-3 piłeczki) cały czas śrubują rekordy, a w tym roku poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki.

W turnieju open triumfował sopocianin Mateusz Miloch, który wyprzedził swego brata Szymona i Krzysztofa Redźko z Kołobrzega. Najlepszy kwidzynianin, Mirosław Wiśniewski, uplasował się na 5 miejscu. W turnieju pań najlepsza okazała się Anna Piekarska, a kolejne lokaty zajęły Jolanta Łukaszek i Marika Karwowska (wszystkie z Kwidzyna), a miejsca na podium turnieju drużynowego zajęły ekipy 3 M z Sopotu, W.M.G z Gdańska i Orły Bieliki z Kwidzyna.Szczegółową relację w mistrzostw znajdziecie w piątkowym (17 stycznia) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"**