Kwidzyn lekkoatletyka. Andżelika Przybylska na podium mistrzostw Polski seniorek

Andżelika Przybylska na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski seniorek
Andżelika Przybylska na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski seniorek Archiwum KKL Rodło
Andżelika Przybylska zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w rzucie dyskiem. Na zawodach rozgrywanych w Toruniu lekkoatletka z Kwidzyna już po raz piąty w tym sezonie poprawiła rekord życiowy. Tym razem posłała dysk na odległość 55,07 m.

Zawodniczka Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło ustąpiła pola jedynie dwóm reprezentantkom Polski Żanecie Glanc (59,13 m) i Joannie Wiśniewskiej (58,95). Rekordowy wynik, który dał jej miejsce na podium mistrzostw Polski, Andżelika uzyskała w drugiej próbie.

- Poza tym Andżelika wypełniła normę na klasę mistrzowską, która wynosiła 55 metrów - informuje Lech Kwiatkowski, trener zawodniczki.

Ten sezon dla dyskobolki KKL Rodło jest pełen sukcesów. Najpierw została młodzieżową mistrzynią Polski (CZYTAJ TUTAJ), potem zajęła 6 miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Europy (CZYTAJ TUTAJ), a teraz została pierwszą w historii kwidzyńskiego klubu zawodniczką, która wywalczyła medal seniorskich mistrzostw Polski