Kwidzyn/Bieg na orientację. Zawodnicy UMKS wrócili z Chojnic z 7 medalami

Sezon 2013 w biegach na orientację dobiega powoli końca, jednak zawodnicy kwidzyńskiego UMKS nie spuszczają z tonu i w młodszych kategoriach stanowią jedną z najsilniejszych drużyn w regionie. Swoją siłę potwierdzili podczas Otwartych Mistrzostw Chojnic będących przedostatnią tegoroczną rundą Mistrzostw Pomorza i Kujaw w bno.

W trakcie mistrzostw Chojnic tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach wywalczyli Natalia Deyna (SP6) w kat. K12 i Wiktor Müller (SP4) w kat. M10. Srebrne medale zdobyli Iga Müller (SP4) w kat. K10 i Dariusz Koliński (SP6) w kat. M12. Komplet kolorów medali zajmując trzecie miejsce uzupełnili Natalia Szuba (SP6) w kat. K12, Jakub Kazimierski (CKUiZ) w kat. M18 i Tomasz Müller w kat. M45

Całe zawody rozegrano w szybkim technicznie terenie wokół jeziora Bardze w Borach Tucholskich, a nasi młodzi zawodnicy swoimi wynikami mocno przybliżyli się do doskonałych miejsc w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

- W tym roku chcieliśmy wywalczyć co najmniej 15 medali Pucharu i Mistrzostw Pomorza oraz Mistrzostw Pomorza i Kujaw, a okazuje się, że przed ostatnią imprezą sezonu mamy ich już ponad 30. Myślę więc, że są powody do dumy - mówi prezes klubu Tomasz Müller.

Ostatnia runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw, która będzie równocześnie ostatnimi zawodami dla zawodników UMKS w tym roku, rozegrana zostanie już w najbliższą niedzielę w okolicach Złocieńca w zachodniopomorskim.