Kwidzyn/Bieg na orientację. UMKS ma pierwszy medal mistrzostw Polski

Tomasz Muller na trasie zawodów
Tomasz Muller na trasie zawodów archiwum klubu
W ostatni weekend września, w okolicach Pruchnika koło Rzeszowa, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w nocnym, sprinterskim sztafetowym i klasycznym biegu na orientację oraz Puchar Weteranów na tych dystansach. Tomasz Müller wywalczył tam srebrny medal w Pucharze Weteranów.

Bieg na orientację. W zeszłym roku organizatorem tych zawodów był UMKS Kwidzyn, który przeprowadził zawody pod wspólnym logo "PGNiG Orienteering Weekend Kwidzyn 2012". Podczas tegorocznej edycji okazja do świętowania była podwójna. W czasie dekoracji zwycięzców prezes klubu Tomasz Müller odebrał oficjalną nagrodę za organizację poprzednich zawodów mistrzowskich, ponieważ w ocenie trenerów i zawodników uzyskały one tytuł najlepszych zawodów w biegu na orientację w Polsce w 2012 roku. Okazuje się jednak, że i obecna edycja okazała się szczęśliwa dla Kwidzyna., bowiem prezes UMKS, w kat. M45, wywalczył pierwsze w historii klubu, miejsce na podium w zawodach rangi mistrzowskiej. Zajął drugie miejsce w Pucharu Weteranów w nocnym biegu na orientację.

- Żałuję, że dopiero teraz udało się zdobyć podium, ale jest to mój największy sukces od 2009 i pierwszy w barwach UMKS Kwidzyn. Miałem nadzieję, że pierwsze "pudło" wywalczy ktoś z młodych, ale dziewczynom zabrakło odrobinę szczęścia. Teraz wierzę jednak, że worek się otworzył. Żałuję tylko, że ze względu na ustawę o sporcie kwalifikowanym w tym roku zmieniono nazwę zawodów na Puchar Weteranów. Niby ranga zawodów pozostała, ale tytuł wicemistrza Polski brzmiałby lepiej - mówi Tomasz Müller.

Niedużo brakowało a nasz zawodnik wywalczyłby jeszcze jeden medal, tym razem startując w parze z Iloną Śliwczyńska (UMKS Orkan Ostróda) w sprinterskim sztafetowym biegu na orientację. Ostatecznie para ostródzko - kwidzyńska zakończyła zawody na 4 miejscu , a lokacie tuż za podium zadecydował jeden banalny ale bolesny w skutkach błąd Tomka.

Więcej o zawodach w Pruchniku przeczytasz w piątkowym (4 października) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani