Kwidzyn/Bieg na orientację. 5 medali UMKS w mistrzostwach Pomorza

Młodzi reprezentanci UMKS Kwidzyn potwierdzili, że w biegach na orientację należą do ścisłej czołówki zawodników naszego województwa. W rozegranych w ostatnią niedzielę 22 września w okolicach Sierakowic na Kaszubach Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w klasycznym bno kwidzynianie wywalczyli pięć medali, w tym dwa te najcenniejsze.

Kwidzyn - bieg na orientację. Z tytułami Mistrzów Województwa z Sierakowic wróciły Iga Müller (SP4) w kategorii K10N i Natalia Szuba (SP6) w kategorii K12. Wicemistrzostwo województwa wywalczyli z kolei Wiktor Müller (SP4) w kat. M10 i Tomasz Müller w M45. Pełną gamę kolorystyczną medali dla Kwidzyna uzupełniła Natalia Pudlis (SP4) zdobywając brązowy medal w kategorii K12. Po za miejscami medalowymi na bardzo dobrym 4 miejscu zawody ukończyła Joanna Kierlin - Serocka (kat. K35), która na co dzień jest nauczycielem w SP 6 i potrafiła zaszczepić biegi na orientację wśród swoich uczniów, a Mikołaj Jaśkiewicz (SP6) wywalczył 6 miejsce.

- Zawody rozegrane zostały w bardzo trudnym technicznie terenie Lasów Mirachowskich i wymagały od zawodników dobrego przygotowania kondycyjnego, ale również świetnej techniki orientacji w terenie. Wszyscy nasi medaliści oraz Natalia Deyna (SP6), która tym razem zajęła 7 miejsce, należą do ścisłej czołówki w swoich kategoriach nie tylko na Pomorzu ale i w kraju, a kategoria K12 jest naszą perłą w koronie. Szkoda tylko, że nie stać nas na starty w większej ilości zawodów ogólnopolskich - mówi prezes UMKS Tomasz Müller.

Dzień wcześniej wokół Kamienicy Królewskiej koło Sierakowic , rozegrane zostały zawody V Rundy Pucharu Województwa Pomorskiego w średniodystansowym bno i Mistrzostwa Województwa w sprinterskim sztafetowym bno. Zawody pucharowe w swojej kategorii wygrała ponownie Iga Müller (K10N). Drugie miejsce na podium wywalczyli Wiktor Müller (SP4) w kat M10, Natalia Deyna (SP6 )w kat. K12 oraz Dariusz Koliński (SP6) w kat. M12, a na trzecim miejscu zawody ukończył Filip Filipczak (SP6) w kat. M12. Tym razem tuż za podium na 4 miejscu przybiegła Natalia Szuba SP 6 w kat K12.

W sztafetach sprinterskich najlepiej zaprezentowała się para Tomasz Müller - Krzysztof Malinowski (kat. open long) zajmując 2 miejsce, a w kategorii młodzieżowej Natalia Szuba - Dariusz Koliński ukończyli zawody na 6 miejscu.

- Wyniki naszej młodzieży są bardzo dobrym prognostykiem przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Makroregionu, które za 2 tygodnie odbędą się w okolicach Gdyni, a 3 dni później w Rumi dzięki trenującym u nas zawodnikom zarówno Szkoła Podstawowa nr 6, jak i nr 4 mają duże szanse na zdobycie mnóstwa punktów w Spartakiadzie Młodzieży - dodaje prezes UMKS.