Koniec złej passy MMTS Kwidzyn! Czarno-czerwoni wygrali w Legionowie

Gdy 28 lutego MMTS pokonał Azoty Puławy trudno było przypuszczać, że na kolejne zwycięstwo przyjdzie kwidzynianom czekać niemal miesiąc. Nasi szczypiorniści w tym czasie przegrali pięć kolejnych spotkań, w tym dwa po rzutach karnych, ale w sobotę zła passa wreszcie została przerwana.

Oba zespoły rozpoczęły ten mecz nie najlepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o skuteczność. Dość powiedzieć, że kwidzynianie pierwszego gola zdobyli dopiero w 10 min., ale ich rywale mieli wtedy na koncie 2 gole, a więc też niewiele. Kilka udanych akcji z rzędu sprawiło jednak, że wkrótce MMTS wyszedł na prowadzenie. W 17 min. kwidzynianie wygrywali 6:4, ale kilkuminutowy koncert gry dał Michał Prątnicki, który zdobywając 4 gole z rzędu odzyskał prowadzenie dla gospodarzy. Końcówka pierwszej połowy znów jednak należała do MMTS-u. Udane interwencje Krzysztofa Szczeciny oraz gole jego kolegów z pola sprawiły, że na przerwę kwidzynianie schodzili wygrywając 11:10.

Na początku drugiej połowy gospodarze ponownie na chwilę odzyskali prowadzenie (12:13 w 33 min.), ale w kolejnych minutach zaczęła się zaznaczać przewaga MMTS. W 37 min. kwidzynianie wygrywali 15:13, na 11 minut przed końcem było już 22:17, a kilka minut później nawet 26:20. O ostatnich trzech minutach kwidzynianie woleliby jednak zapomnieć, bo dali sobie w tym czasie rzucić aż 4 gole, a do tego rywale nie wykorzystali jeszcze rzuty karnego. I choć tym razem zwycięstwa nie dali sobie wydrzeć, to jednak stracili Adriana Nogowskiego, który za utrudnianie wznowienia na 7 sekund przed końcem ujrzał niebieską kartkę, a to najpewniej oznacza absencję w następnym meczu.

Jeśli chodzi o indywidualne oceny, to na największe brawa zasłużyli Krzysztof Szczecina i piekielnie skuteczny ostatnio Michał Peret. Wprawdzie tylko o jednego gola mniej od niego uzbierał Andrzej Kryński, ale ten aż 5 goli zdobył z karnych, a do tego dwa karne zmarnował. Najważniejsze jednak, że MMTS wreszcie wygrał i wciąż jest w grze o trzecie miejsce przed play-off. Kwidzynianie mają teraz o 3 punkty więcej niż Chrobry, ale głogowianie rozegrali o dwa mecze mniej. Dziś zmierzą się ze Stalą Mielec, a potem czeka ich wyjazd do Piotrkowa, więc wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Do relacji dołączyliśmy kilkanaście zdjęć z pierwszego meczu pomiędzy tymi zespołami, który rozegrano w grudniu.

KPR Legionowo - MMTS Kwidzyn 24:26 (10:11)
KPR: Krekora, Kujawa, Wyrozębski - Prątnicki 7, Adamski 4, Ciok 4, Gawęcki 3, Suliński 3, Ignasiak 1, Niedziółka 1, Rutkowski 1, Brinovec. Kary: 10 min. (Prątnicki - 4 min., Niedziółka, Adamski, Ciok, Ignasiak - po 2 min.)
MMTS: Szczecina, Dudek - Peret 8, Kryński 7 (5), Pilitowski 4, Nogowski 3, Janikowski 1, Krieger 1, Potoczny 1, Ossowski 1, Landzwojczak, Guziewicz, Grzenkowicz, Przytuła. Kary: 14 min. (Landzwojczak - 6 min., Krieger - 4 min., Kryński - 2 min. oraz niebieska kartka dla Adriana Nogowskiego).