Kolejny udany start zawodników Judo Kwidzyn

Archiwum Judo Kwidzyn
Kwidzyńscy judocy mają za sobą kolejny start. Tym razem podopieczni Tomasza Wiśniewskiego walczyli na tatami w Ostródzie, gdzie zorganizowano zawody z okazji 20-lecia tamtejszego klubu judo. O medale walczyło tam 168 zawodników z 11 klubów, w tym pięcioro zawodników stowarzyszenia Judo Kwidzyn

Trzech zawodników Judo Kwidzyn wróciło do domów ze złotymi medalami. 10-letni Patryk Polech obie swoje walki wygrał przez ippon (wykonanie jednej z technik, które kończą walkę) i to wystarczyło mu by wygrać w kat. wagowej 38 kg. Dwa zwycięstwa przez ippon dały również pierwsze miejsce 12-letniemu Adamowi Melkowskiemu, który walczy w kategorii 42 kg, zaś najwięcej czasu na tatami musiał spędzić jego rówieśnik Miłosz Baszczyński, który w kategorii +78 kg musiał walczyć trzykrotnie, ale również wszystkie walki wygrał przez ippon.

Dwoje pozostałych kwidzynian także stanęło w Ostródzie na podium. 10-letnia Julia Melkowska zajęła 2 miejsce w kat. wag. 34 kg, zaś 11-letnia Klaudia Kaczor w kat. 32 kg zajęła.

To kolejny dobry start moich podopiecznych, którzy z każdych zawodów przywożą po kilka medali, a łącznie wywalczyli ich już 79 - informuje trener Tomasz Wiśniewski.

Przypomnijmy, że sekcję judo reaktywowano w Kwidzynie przed trzema laty, po 37-letniej przerwie. Obecnie na zajęcia stowarzyszenia Judo Kwidzyn przychodzi po kilkunastu młodych adeptów tej dyscypliny. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu w świetlicy PSS Społem przy ul. Piłsudskiego.