Kolarstwo. Sukces zawodnika Cyklo Kwidzyn w Mazovia MTB

Cyklo Kwidzyn w Toruniu
Cyklo Kwidzyn w Toruniu fot. archiwum Cyklo kwidzyn
Miłośnicy kolarstwa zrzeszeni w grupie Cyklo Kwidzyn, w tym sezonie, mają już za sobą kilka startów. W minioną sobotę, w Mazovia MTB Toruń duży sukces osiągnął Roman Biedrzycki, który na dystansie FIT (28 km) zajął pierwsze miejsce w klasie M4 (45-55 lat).

- W tym roku sezon startów rozpoczęliśmy w Legionowie, gdzie rozegrana została pierwsza runda Mazovii, a potem startowaliśmy jeszcze w Warszawie, gdzie w tym roku rozpoczął się cykl wyścigów Skandia Maraton - informuje Waldemar Czarnota, szef Cyklo Kwidzyn.

W Toruniu wystartowało kilkunastu zawodników Cyklo, najwięcej na dystansie FIT. W klasyfikacji open Roman Biedrzycki zajął 14 miejsce, ale świetnie spisali się inni zawodnicy z Kwidzyna. W pierwszej "60" klasyfikacji open (wśród 268 sklasyfikowanych) i w czołowych "15" swych kategorii uplasowali się jeszcze: Szczepan Reiss, Arkadiusz Bińczak, Waldemar Czarnota i Andrzej Sępioł (wszyscy z Cyklo Kwidzyn) oraz Bartosz Turoń (MTB Kwidzyn) . Na dystansie FIT świetnie też wypadła Elżbieta Sępioł, która w kategorii open zajęła 36 miejsce, zaś w K4 uplasowała się na wysokim, 7. miejscu.

Cyklo Kwidzyn miało swoich zawodników także na dystansie MEGA (54 km). Najlepiej wypadł tu Krzysztof Mróz, który w open uplasował się na 33 miejscu (startowało 269 zawodników), zaś w klasie M3 był 9. Natomiast w wyścigu dla najmłodszych - HOBBY (9 km), w stawce 49 zawodników, dobre 14 miejsce (6 m. w klasie HM4) zajął najmłodszy w ekipie Cyklo, 11-letni, Michał Czarnota.

Więcej o startach i planach Cyklo Kwidzyn, a także informację o wszystkich startujących w Toruniu kwidzynianach znajdziecie w piątkowym (22 maja) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"