KKL Rodło Kwidzyn. Grad medali lekkoatletów w hali [ZDJĘCIA]

Zuzanna Sitko wywalczyła srebro
Zuzanna Sitko wywalczyła srebro archiwum klubu
Czy można osiągać sukcesy w halowej lekkoatletyce bez treningów w hali. Przykład młodzieży z KKL Rodło Kwidzyn dowodzi, że można. W mistrzostwach Pomorza kwidzynianie brylowali, wywalczyli łącznie aż 9 medali, w tym 5 z najcenniejszego kruszcu.

Mistrzostwa województwa pomorskiego przyniosły zawodnikom Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło prawdziwy grad medali. Kwidzynianie aż pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, a do tego dołożyli jeszcze trzy srebrne krążki i jeden brązowy.

- Należy zaznaczyć, że prawie wszyscy nasi zawodnicy startujący w mistrzostwach województwa zdobyli medal - informuje Lech Kwiatkowski, prezes KKL Rodło Kwidzyn.

Halowe mistrzostwa Pomorza w kategoriach juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików nie po raz pierwszy rozegrano gościnnie w Toruniu, który dysponuje przepięknym obiektem. Tamtejsza hala okazała się dla kwidzynian naprawdę szczęśliwa.

Na najwyższym stopniu podium stanęła chyba najbardziej obecnie utytułowana lekkoatletka Rodła, Agata Kowalska. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich i uczestniczka mistrzostw świata wygrała chód na dystansie 3 km.

Najlepsi w swoich konkurencjach okazywali się również kwidzyńscy biegacze. Julia Kowalska triumfowała na dystansie 200 m, Rafał Ruda wygrał sprint na 60 m, a dwa kolejne złota wywalczyli średniodystansowcy, Marcin Taraszkiewicz na 1500 m oraz Kamil Łukasiak na 2000 m.

Dwa srebrne medale również były zasługą biegaczy. Wojciech Gołębiewski był drugi w biegu na 60 m, zaś Zuzanna Sitko zdobyła wicemistrzostwo na 1000 m. O srebro pokusiła się również jedyna w tym gronie przedstawicielka konkurencji technicznych, czyli kulomiotka Natalia Tobiasz. Ostatni medal, brąz na 3 km, wywalczyła druga nasza chodziarka Karolina Jaworska.Dodajmy, że wszyscy biegacze i chodziarki to podopieczni trenera Wojciecha Margulewicza, zaś Natalią Tobiasz opiekuje się Lech Kwiatkowski.

W Toruniu zabrakło jeszcze jednego zawodnika KKL Rodło, który byłby pewniakiem nie tylko do medalu, ale i złota. To Filip Ostrowski, który był w tym czasie na obozie kadry narodowej w Spale. Tam podczas sprawdzianu w biegu na 600 m uzyskał czas 1,21.34 aż o sekundę poprawiając rekord życiowy.