KGW Sadlinki: Nie istnieją długo, ale aktywnie udzielają się w życiu wsi

Koło Gospodyń Wiejskich z Sadlinek działa dość krótko, bo zaledwie od stycznia ubiegłego roku. Liczy ok. 20 osób, z czego aktywnie działa 12 osób.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© fot. archiwum KGW Sadlinki)

- Spotykamy się w zależności od potrzeb np. organizacyjnie przed jakimiś imprezami, bądź towarzysko, żeby sobie porozmawiać przy kawce. Uczestniczymy w imprezach typu stół wigilijny lub wielkanocny. Brałyśmy udział w Turnieju Gmin w Ryjewie, jesteśmy inicjatorkami spotkań mieszkańców Sadlinek przy choince - mówi Beata Lewicka z KGW w Sadlinkach.

Panie organizują sobie również wolny czas wyjeżdżając na weekend nad morze czy wspólnie wybierając się do kina lub kawiarni.
- Nie mamy jak na razie stałego miejsca spotkań. Pani wójt użyczyła nam pomieszczenia w byłym ośrodku zdrowia. Jest jednak nadzieja, że to się zmieni - mówi Lewicka.

Firmowym daniem koła jest kaczka w winie.

Przepis

Kaczkę natrzeć majerankiem, solą, pieprzem i odstawić na noc. Na noc namoczyć również suszone śliwki w 1 szklance wytrawnego czerwonego wina. Na następny dzień nadziać kaczkę ćwiartkami jabłek ze skórką oraz namoczonymi śliwkami. Położyć ją brzuchem w dół, podlać winem pozostałym ze śliwek i obłożyć cząstkami pomarańczy.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (1)

avatar

Wybierz kategorię