Już w środę poznamy wyniki plebiscytu na najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich powiatu kwidzyńskiego. Głosowanie zakończy się we wtorek, 31 lipca, równo o północy. Wszystko wskazuje, że walka o zwycięstwo będzie trwała do samego końca, bo realne szanse na triumf zachowały przynajmniej trzy koła - z Benowa, Rakowca i Obrzynowa.

A jest się o co bić, bo główną nagrodą jest 1 tys. zł przekazane przez Powiślański Bank Spółdzielczy. Zwycięskie koło samo zadecyduje na co przeznaczyć tę kwotę. Nagrodą dodatkową jest możliwość wydania specjalnego dodatku świątecznego. Koło, które zajmie 2 lokatę w naszym plebiscycie dostanie 500 zł od przewodniczącego Rady Powiatu Jerzego Śniega, a laureata 3 miejsca nagrodzimy wielofunkcyjnym robotem kuchennym ufundowanym przez Starostwo Powiatowe.

W pierwszych dniach głosowania stawce przewodziło Koło Gospodyń Wiejskich z Obrzynowa, ale szybko mocną zmianę dało koło Renawa z Benowo, które prowadzi do dziś. Jednak od kilku dni dystans do lidera zmniejsza koło z Rakowca, które w międzyczasie zdystansowało obrzynowianki.

- Jesteśmy stosunkowo młodym kołem, bo w kwietniu świętowałyśmy 5-lecie istnienia - mówi Elżbieta Szczukowska, szefowa koła w Rakowcu.
Mimo młodego stażu panie z Rakowca mają na swoim koncie mnóstwo dokonać. Udało im się już zarejestrować jedną potrawę regionalną - powiślańską śliwkę w occie, a teraz czekają aż na ministerialną listę trafią dwie kolejne - nalewka pigwowa i golonka z piekła rodem.

- Muszę przyznać, że w przypadku śliwki w occie, sporą reklamę dał nam program Jarosława Kreta "Polska według Kreta". Po jego emisji o nasz produkt pytało wiele osób - podkreśla Elżbieta Szczukowska.

Dumą gospodyń z Rakowca jest również Sala Tradycji, która powstała 3 lata temu. To tam się spotykają i to tam mają do dyspozycji nowocześnie wyposażoną kuchnię. W dodatku często podejmują znanych gości. W lutym w Sali Tradycji gościł nawet sam marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.
- Towarzyszyli mu poseł Jerzy Kozdroń i senator Leszek Czarnobaj, a teraz do Rakowca obiecał przyjechać szef SLD Leszek Miller.

Członkinie rakowieckiego koła mają także pozakulinarne osiągnięcia.
- Co roku przed Wielkanocą przygotowujemy największą palmę w powiecie. Ta ubiegłoroczna mierzyła aż 7 metrów - informuje szefowa koła.
Panie z Rakowca spotykają się co najmniej dwa razy w miesiącu (1 i 3 wtorek), a jeśli zajdzie potrzeba, to częściej.
- Na spotkania przychodzi 7-8 pań, ale to brygada na którą zawsze można liczyć - podkreśla szefowa.

Nie brakuje także spotkań wyjazdowych. Panie były już m.in. w Warszawie na Kongresie Kobiet, odwiedzają także solanki w Grudziądzu i Aqua Park pod Olsztynkiem.

Przypominamy nasz plebiscyt trwa do 31 lipca, do północy. Przy niewielkich różnicach w czołówce każdy głos może być tym decydującym. Żeby zagłosować na swoje ulubione koło trzeba wysłać na nr 72355 sms-a o treści kgwkpk.(a dalej numer danego koła - patrz ramka obok). Koszt sms-a to 2,46 zł z VAT.
Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

haha (gość)

jak sie ma takie wsparcie od wyższych władz to i staż może być mały ,ważne że jest wpływ kasy i znajomości.koło gospodyń w skład którego wchodzi 8 osób-śmieszne