Kaszub Cup w Luzinie dla rocznika 2003. Wygrał Gryf Wejherowo [ZDJĘCIA]

ts
Kaszub Cup w Luzinie dla rocznika 2003. Wygrał Gryf Wejherowo, który miał także najskuteczniejszego strzelca.

W weekend 21/22 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Luzinie odbył się drugi tegoroczny Ogólnopolski Turniej Kaszub Cup. Tym razem w imprezie organizowanej przez Tomasza Joryna z KTS-K GOSRiT Luzino rywalizowało niespełna 200 zawodników z rocznika 2003 z terenu 4 województw.

Pierwszego dnia odbyły się eliminacje, po których drużyny zostały podzielone na dwie grupy: „Ligę Europy” i „Ligę Mistrzów”.

Następnego dnia pierwsi zmagania zakończyli uczestnicy "Ligi Europy", w której najlepsi okazali się zawodnicy UKS GOL Brodnica. Następnie odbyły się rozgrywki "Ligi Mistrzów", które wyłoniły zwycięzców całego turnieju. Najlepsi byli zawodnicy Gryfa Wejherowo. Podopieczni trenera Wojciecha Waśka wyprzedzili w nim Elanę Toruń oraz Olimpię Elbląg.

Najlepsze drużyny na zakończenie turnieju otrzymali z rąk Piotra Klecha, dyrektora GOSRiT, pamiątkowe „Burczybasy” ufundowane przez Jarosława Wejera, wójta Luzino, sprzęt sportowy oraz specjalnie na tę okazję przygotowane medale. Najlepszym strzelcem "Ligi Europy" z dorobkiem 20 goli został Dominik Lewandowski z GOL Brodnica. W "Lidze Mistrzów" triumfował Marcin Jeżowski (Gryf) z 13 golami. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Mikołaj Kowalczyk (Concordia), a nagrodę najlepszego bramkarza podzieliło między siebie dwóch zawodników: Sebastian Filis (Gryf) oraz Wojciech Prokop (Olimpia). Wszyscy oni otrzymali piernikowe statuetki przygotowane przez luzińską wytwórnie „Bajka”

Końcowa kolejność Kaszub Cup rocznik 2003 ( w nawiasie najlepsi zawodnicy swoich drużyn):