Kamil Nojek z Kwidzyna mistrzem świata w trójboju siłowym [ZDJĘCIA]

Arkadiusz KosińskiZaktualizowano
Kamil Nojek, mieszkaniec Kwidzyna, na co dzień jest funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Sztumie. To także utytułowany trójboista siłowy. Niedawno, przywiózł z Ukriany złoty medal, który zdobył podczas Mistrzostw Świata federacji WPA.

Kamil Nojek w Zakładzie Karnym w Sztumie na co dzień odpowiedzialny jest za zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, jest również ratownikiem medycznym, kształci młodzież i angażuje się w kampanie społeczne. Sport kocha od dzieciństwa. Trójbój siłowy zaczął trenować dwa lata temu. Jego determinacja i upór, sprawiły, że w tej dyscyplinie zanotował już duże sukcesy.

Podczas 29. Mistrzostw Świata federacji WPA w trójboju siłowym, które w maju odbyły się w ukraińskim Łutsku, Nojek zajął I miejsce w kategorii wagowej do 140 kg z wynikiem 870 kg (335 kg przysiad, 220 kg wyciskanie sztangi leżąc, 315 kg martwy ciąg). Zawodnicy z Polski drużynowo zajęli również pierwsze miejsce.

To jednak nie jedyny ostatni sukces Kamila, bo w grudniu 2018 roku, w międzynarodowych zawodach World Cup WRPF bench press deadlift, które odbyły się w Złotoryi, zajął I miejsce w martwym ciągu w kategorii wagowej do 125 kg z wynikiem 315 kg.

Medalowe zdobycze ciężarowców Nadwiślanina Kwidzyn. "Mieć takich zawodników to skarb" [ZDJĘCIA]

Medalowe zdobycze ciężarowców Nadwiślanina Kwidzyn. "Mieć ta...

polecane: FLESZ: Nowy sezon ekstraklasy. Kiedy startuje liga?