Kajakarstwo. Sławomir Lewalski wicemistrzem Polski

Sławomir Lewalski zdobył srebrny medal długodystansowych mistrzostw Polski w kajakarstwie. Zawody na dystansie 5 km rozegrano w Wolsztynie.

Kwidzyński kajakarz medal długodystansowych mistrzostw Polski w kategorii masters zdobył nieco przy okazji, bo dla „Syberii” ten start był tylko kolejnym etapem przygotowań do najważniejszych imprez sezonu, Mistrzostw Świata mastersów i Mistrzostw Polski seniorów.

- Start na pięknym akwenie w Wolsztynie był dla mnie pierwszym przetarciem w tym sezonie - relacjonuje Sławomir Lewalski.

W dodatku w najważniejszych zawodach kwidzynianin będzie pływał raczej krótkie dystanse (200 m), a tu musiał się zmierzyć z dystansem wręcz maratońskim. Mimo to rezultat końcowy był znakomity.

Kwidzynianin równie znakomicie się spisał też w kolejnym tegorocznym starcie. W Malborku, w mających nieco mniejszą rangę zawodach o „Puchar Nogatu”, wywalczył aż cztery złote medale. „Syberia” wygrał wyścigi K1 mastersów na 200 i 500 metrów, wyścig K1 seniorów na 200 metrów oraz, razem z kolegą, wyścig K2 masters na 200 metrów.

Teraz zawodnik, który zawodowo jest wuefistą szkoląc piłkarki ręczne z ryjewskim Zespole Szkół, będzie szlifował formę na Mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec lipca w litewskich Trokach. Będzie tam rywalizował w jedynce, dwójce i czwórce na 200 metrów oraz w czwórce rywalizującej na dystansie 2 km.

Natomiast kolejnym celem dla naszego kajakarza będą sierpniowe mistrzostwa Polski seniorów, a więc rywalizacja z wciąż czynnymi sportowcami. Sławomir Lewalski to wielokrotny medalista imprez rangi mistrzostw Polski, Europy i Świata w różnych konkurencjach kajakarskich. Przed laty zasłynął również udaną próbą pobicia rekordu Guinnessa w 24-godzinnym płynięciu kajakiem.