Kajakarstwo. Sławomir Lewalski sześciokrotnym medalistą Mistrzostw Polski

Kwidzyński kajakarz, Sławomir Lewalski, z Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym wrócił z tarczą. "Syberia" w rywalizacji mastersów wywalczył aż 6 medali, w tym 4 złote i 2 srebrne.

Mistrzostwa Polski masters zostały rozegrane w miniony weekend, w Wałczu, na torze regatowym Centralnego Ośrodka Sportu. Sławomir Lewalski wywalczył tam aż 4 medale startując w osadach K-2 (razem z Tomaszem Zrajkowskim) i K-4 (z Tomaszem Zrajkowskim, Markiem Głomskim i Marcinem Garbaczem) zarówno na 200 jak i 1000 m. Oprócz tego kwidzynianin zdobył jeszcze dwa srebrne krążki w wyścigach jedynek na obu dystansach. W wyścigu na 200 metrów o jego porażce przesądziła dopiero fotokomórka.

- To jeszcze nie koniec sezonu dla mnie, w połowie wystartuje w mistrzostwach Polski w zjeździe i sprincie kajakowym, które zostaną rozegrane w Szczawnicy - informuje kajakarz z Kwidzyna.

Aleksander Doba: Przed pierwszą wyprawą założyłem sobie, że przepłynę Atlantyk w trzech etapach