Juniorzy MTS Kwidzyn grają dalej, choć awans nie przyszedł łatwo

Archiwum naszemiasto.pl
Juniorzy MTS Kwidzyn w turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski zajęli drugie miejsce i zagrają w ćwierćfinałach. Losy awansu ważyły się jednak do ostatnich sekund, ostatniego meczu imprezy, która w miniony weekend odbyła się w Kielcach.

W pierwszym meczu kieleckiego turnieju podopieczni Macieja Mroczkowskiego (drugim trenerem jest Roman Makul) planowo i bez większych problemów pokonali najsłabszego w stawce Kusego Szczecin. W meczu nr 2 przeciwnikiem kwidzynian byli gospodarze, czyli faworyzowane Vive Tauron Kielce. W pierwszej połowie tego spotkania MTS walczył dzielnie i przegrywał różnicą jednej bramki, a świetne zawody rozgrywał jeden z dwóch najmłodszych zawodników naszej ekipy, Alan Guziewicz (rocznik 1999), który w całym meczu uzbierał aż 9 goli. Niestety po przerwie kwidzynianie pękli i ostatecznie ulegli rywalom różnicą 10 goli.

Porażka nie pozbawiła jednak MTS-u szans na awans. W ostatnim meczu z Nike Ciechanów kwidzynianie potrzebowali jednak zwycięstwa lub co najmniej remisu. Początek spotkania wskazywał, że nie powinno być z tym problemu, bo po 10 minutach było już 5:2 dla MTS, a w 24 min. nawet 10:5. Wprawdzie jeszcze przed przerwą ciechanowianie zniwelowali straty do trzech goli, ale początek drugiej połowy znów był udany dla naszych. W 43 min. kwidzynianie prowadzili 20:16, ale potem się zacięli i dali rywalom zdobyć 3 gole z rzędu. W tym momencie zawodnicy Nike zwietrzyli szansę na sukces i do końca spotkania trwał już zacięty bój o zwycięstwo. W 55 min. ciechanowianie objęli prowadzenie 25:24, a na dwie minuty przed końcem wygrywali 27:26. MTS jednak nie spasował i za sprawą goli Damiana Przysowy i Michała Łubińskiego znów wyszedł na prowadzenie, ale rywale po chwili, na minutę przed końcem gry, doprowadzili do remisu.

A w ostatnich 60 sekundach emocje sięgnęły zenitu. Najpierw szansę na rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść mieli kwidzynianie, ale z rzutu karnego pomylił się najskuteczniejszy tego dnia w ekipie MTS Paweł Rynk. A chwilę potem akcję zakończoną rzutem karnym przeprowadzili ciechanowianie, ale i w tym przypadku strzelca zawiodły nerwy, a bohaterem został kwidzyński bramkarz Jakub Żurawski, który zdołał odbić piłkę.