Juniorki MTS bez medalu Mistrzostw Polski

Rafał CybulskiZaktualizowano
Bez medalu wróciły z Mistrzostw Polski juniorek piłkarki ręczne MTS Kwidzyn. W turnieju finałowym, który rozegrano w Busku Zdroju podopieczne Mariusza Kupca zajęły 7 miejsce.

Turniej w Busku kwidzynianki rozpoczęły od porażki 22:27 z KSS Kielce, zespołem który był gospodarzem imprezy. O ile tę porażkę można było wkalkulować w koszty, o tyle przegrana 24:27 w drugim meczu z Kusy Szczecin była już zaskakująca. Nie był to jednak wynik świetnej postawy rywalek lecz fatalnej skuteczności kwidzynianek, które w całym meczu zmarnowały 3 rzuty karne i kilkanaście (!) sytuacji sam na sam z bramkarką Kusego.
- Ten mecz okazał się kluczowy w ostatecznym rozrachunku - przyznaje trener Mariusz Kupc.
Mimo dwóch porażek MTS wciąż miał szansę na awans do półfinału. Warunek był jeden - minimum sześciobramkowe zwycięstwo z Olimpią Nowy Sącz. kwidzynianki ten mecz zaczęły świetnie i po pierwszej połowie prowadziły różnicą siedmiu goli, było 20:13. W drugiej połowie bezpieczną przewagę utrzymywały aż do 50 minuty. Niestety końcówka należała już do nowosądecczanek. Najpierw dzięki kilku błędom MTS Olimpia zniwelowała straty do czterech goli, a potem kwidzynianki zostały zmuszone do ryzyka, co skończyło się karami i kolejnymi straconymi bramkami. Ostatecznie spotkanie skończyło się remisem 33:33.
- Gdybyśmy potrzebowali wygrać jedną czy dwiema bramkami, to byśmy wygrali, ale w końcówce nie było innego wyjścia niż ryzyko - tłumaczy trener kwidzynianek.
W tej sytuacji naszym juniorkom pozostała walka o miejsca 5-8. Walka o tyle utrudniona, że kilka zawodniczek dopadły problemy zdrowotne. Nic więc dziwnego, że w kolejnym meczu z Ochotą Warszawa kwidzynianki znów musiały uznać wyższość rywalek, przegrały 21:25. To sprawiło, że na koniec przyszło im grać o ledwie 7 miejsce. Ich ostatnim przeciwnikiem był ChkS Łódź i tym razem to MTS mógł się cieszyć z końcowego zwycięstwa 33:30.

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Materiał oryginalny: Juniorki MTS bez medalu Mistrzostw Polski - Kwidzyn Nasze Miasto