Juniorki młodsze MTS w najlepszej "ósemce" w kraju. Kwidzynianki awansowały z 2. miejsca [ZDJĘCIA]

Juniorki młodsze MTS Kwidzyn awansowały do najlepszej „8” w kraju. W turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski, którego były gospodyniami nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce. Pierwsze przypadło w udziale ekipie APR SMS Karpacz, które pokonały kwidzynianki po bardzo emocjonującym meczu. Turniej rozgrywany był w dość nietypowym terminie, od soboty do poniedziałku, co było związane z testami gimnazjalnymi, które odbywały się w ubiegłym tygodniu.

Szybkie rozstrzygnięcie
Nasze juniorki rozpoczęły turniej meczem z Vambresią Worwo Wąbrzeźno. W tym spotkaniu nie było zbyt wielu emocji, gdyż już po kwadransie podopieczne Mariusza Balawejdera (pomaga mu Mariusz Kupc, a kierownikami drużyny są Jacek Borowski i Krzysztof Pawłowski) prowadziły 7:1, a na przerwę schodziły z 8-bramkową zaliczką. W drugiej połowie przewaga kwidzynianek nadal rosła. W 40 min. było już 20:8 i dopiero wtedy MTS spuścił nieco z tonu, a w samej końcówce pozwolił nawet rywalkom na minimalne zmniejszenie strat. Trener kwidzynianek dużo jednak rotował składem, więc ostatecznie skończyło się wynikiem 28:19. Najskuteczniejsze w naszej ekipie były Martyna Czapiewska i Marta Myścich, które zdobyły po 5 goli.

Dwucyfrówka Sandry
Drugiego dnia MTS mierzył się z SPR-em Olkusz. Kwidzynianki przystąpiły do tego spotkania chyba nie w pełni skoncentrowane, bo w 4 min. przegrywały 1:3 i dopiero w 10 min. doprowadziły do remisu 5:5. Potem szło im nieco lepiej, ale do końca pierwszej połowy nie potrafiły sobie wypracować przewagi większe, niż 2-3 gole. W drugiej połowie w miarę wyrównana walka trwała jeszcze przez kilkanaście minut. W 42 min. było tylko 17:15, ale potem przewaga kwidzynianek systematycznie rosła. Skończyło się wynikiem 27:19, a największy udział w zwycięstwie miała Sandra Guziewicz, która w całym spotkaniu zdobyła aż 11 goli!
Warto też odnotować, że w kadrze meczowej naszej drużyny znalazły się aż 4 nowe zawodniczki, które nie grały w sobotę. To najlepiej świadczy o naszych kłopotach bogactwa.

Kto pamięta Igora Czebrowa?
Prawdziwy sprawdzian kwidzynianki miały jednak przejść dopiero w poniedziałek. W ostatnim meczu turnieju mierzyły się bowiem z gromiącą dotąd rywalki drużyną APR SMS Karpacz. Oba zespoły awans miały już w kieszeni, ale stawką tego spotkania było pierwsze miejsce w turnieju premiowane prawem organizacji jednego z dwóch turniejów 1/4 finału mistrzostw Polski.

To spotkanie kwidzynianki rozpoczęły nie najgorzej, bo w 11 min. wygrywały 5:2, a mogły nawet wyżej, gdyby wykorzystały 2 rzuty karne. (Niestety rzutu z linii 7. metrów okazały się w tym meczu prawdziwa zmorą kwidzynianek). Potem przez jakiś czas MTS utrzymywał dystans i jeszcze w 25 min. wygrywał 10:9. Niestety końcówka pierwszej połowy w wykonaniu kwidzynianek była fatalna, bo ostatnie 5 minut przegrały w stosunku 2:6.

Niestety drugą połowę MTS zaczął jeszcze gorzej. W 37 min. było już 14:20, zaś 6 minut później nawet 16:23. Wydawało się, że jest po meczu, ale wtedy kwidzynianki zaczęły lepiej bronić i dzięki temu gonić wynik. W 50 min. było 20:24, a MTS miał kolejne szanse, ale nasze zawodniczki zmarnowały kolejno aż 4 rzuty karne i nie dały rady doścignąć rywalek. Co ciekawe zespół SMS prowadzi znajomy z dawnych lat, Igor Czebrow, który kiedyś zaliczył epizod jako trener w MMTS. Prowadził kwidzyński zespół w siedmiu meczach, ale zdobył w nich tylko jeden punkt i został zwolniony.