Juniorki młodsze MTS Kwidzyn. W piątek rozpoczyna się turniej 1/4 finału MP

Przed rokiem zespół juniorek młodszych MTS Kwidzyn wywalczył wicemistrzostwo Polski Rafał Cybulski
W pierwszy weekend maja juniorki młodsze MTS Kwidzyn powalczą o awans do półfinałów mistrzostw Polski. Turniej ćwierćfinałowy rozegrany zostanie w hali przy ul. Wiejskiej. Awans do następnego etapu wywalczą dwie najlepsze drużyny kwidzyńskiego turnieju.

Kwidzynianki prowadzone przez Edytę Majdzińską na pewno są faworytkami nie tylko tego turnieju, ale i całej rywalizacji. Trenerka MTS dysponuje naprawdę mocnym zespołem. Przypomnijmy, że starsze dziewczęta z rocznika 1998 pod jej wodzą w cuglach wygrały bowiem ligę wojewódzką jako MTS I, a na etapie ogólnopolskim ten zespół wzmocniły jeszcze najbardziej uzdolnione zawodniczki z rocznika 1999, które jako MTS II, pod wodzą Mariusza Kupca, w tejże samej lidze, zajęły trzecie miejsce.

Dodajmy, że najlepsze z tych starszych przed rokiem cieszyły się ze srebra w tej kategorii, a w tym roku spora grupa z nich (m.in. Justyna Świerczek, Alicja Pękala, Joanna Gędłek, Daria Szynkaruk, Joanna Kłos), wywalczyła już wicemistrzostwo Polski juniorek.