IX Kwidzyński Bieg Papiernika [ZDJĘCIA CZ. 1] Start, rozgrzewka, wyniki open

Tym razem rekordu frekwencji nie było, ale jak zawsze była dobra zabawa, świetna organizacja i oczywiście...upał. W IX Kwidzyńskim Biegu Papiernika linię mety osiągnęło równo 2800 zawodników i zawodniczek. Wyścig open zdominowali biegacze z Afryki, jako pierwszy linię mety minął Abel Kibet Rop , który 10-kilometrowa trasę pokonał w czasie 30:36 min. Drugi przybiegł jego rodak Nelson Cherutich, a trzecie Marokańczyk Abderrahim Elasri. Najlepszy z Polaków Andrzej Rogiewicz zajął szóste miejsce, a najlepszy kwidzynianin, Bartosz Kotowicz, był czternasty. W pierwszej "20" uplasował się też Krzysztof Białkowski (Gmina Gardeja Biega)

Po siedmiu latach w tym roku zmianie uległa trasa Kwidzyńskiego Biegu Papiernika, która tym razem nie przebiegała przez teren fabryki lecz w bardziej miejskim krajobrazie. Jedno się jednak nie zmieniło – biegaczom znów przyszło startować w upale, co w połączeniu z kilkoma podbiegami było dla niektórych mieszanką piorunującą. Służby medyczne miały więc pełne ręce roboty.

Do pierwszej relacji dołączyliśmy zdjęcia ze startu i rozgrzewki, a poniżej prezentujemy pierwszą „20” w kategorii open. A już niebawem na naszym portalu znajdziecie kolejną galerię, tym razem z ronda Celle oraz wyniki 20 najlepszych pań.