Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!

Ile kosztuje wychowanie dziecka? Tyle co sportowy samochód? Budowa domu? Mamy odpowiedź! W materiale oparliśmy się na badaniach na zlecenie platformy MAM oraz danych Centrum im. Adama Smitha. Uśrednione kwoty różnią się w zależności od raportu, ale badacze zgadzają się w jednym – jest drogo.

DW

  • Kurier Lubelski
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.01.2019, 23:57

TO NIECH ZOBACZĄ JAK SIĘ TRAKTUJE DZIECI W OKUPOWANEJ PALESTYNIE !!! TAM ŻYDZI MORDUJĄ TORTURUJĄ ZAMYKAJĄ W WIĘZIENIACH STRZELAJĄ DO DZIECI OD TYLE KOSZTUJE TAM WYCHOWANIE DZIECKA , I MAMY NIBY 21 WIEK A ŚWIAT PRZYMYKA OCZY NA TAKIE ZDZICZENIE ...:(

15.01.2019, 18:42

PANI HELENA WINNA POWIADOMIĆ KSIĘDZA SZYDŁO.
KSIĘŻULEK MA WIĘCEJ WIEDZY TO POWINIEN UŚWIADOMIŁ MATKĘ.
ONA BEZ DOŚWIADCZENIA PO UKŁADACH JAK MOGŁA BYĆ SZEFEM WSZYSTKICH MINISTRÓW

14.01.2019, 16:26

Od 3 lat moja córka oczekuje wyroku o rozwód i alimenty , sama od 6 lat wychowuje syna obecie13 letniego z najniższej krajowej pensji.500 nie dla niej,alimentów na dziecko nie pobiera.Proszę mi podpowiedzieć jak można przetrwać w tej sytuacji.

11.01.2019, 18:05

Utrzymanie dziecka należy do obojga rodziców, przy czym rodzic nie sprawujący bezpośrednio wychowania z zasady powinien ponosić koszty wyższe niż połowa całkowitego kosztu, który realnie wynosi 2500 zł miesięcznie na dziecko w wieku szkolnym. Na ten koszt składa się całość, tj. wyżywienie, ubranie, prąd, gaz, opał, składki szkolne, wypoczynek letni i zimowy, potrzeby kulturalne i szereg innych wydatków, o których ktoś nawet nie pomyśli.

07.01.2019, 14:11

Oczywiście że dziecko ma swoje potrzeby zależy to od jego wieku zdrowia itp. Ktoś wspomniał o alimentach więc muszę podjąć temat bo to bardzo różnie bywa a sprawiedliwości brak razi w oczy. Jeden ojciec płaci 400zl alimentów na 16- letnią córkę i matce wystarczy córka jest skronie ale ładnie i czysto ubrana a oboje zarabiają najniższą krajową. Drogi z ojców na 2-letnie dziecko płaci 500zl i także oboje zarabiają najniższą krajową z tym że ta matka ubiera dziecko jak małego dziada natomiast sama wygląda jak celebrytka. Uwielbia wyskoki na tańce w okolicznych miastach I męskie towarzystwo. Te kobiety to moje sąsiadki i wiem że pierwsza z matek naprawdę kocha swoją córkę a druga kocha pieniądze ojca i samą siebie bo ciągle jej mało. Nie wyda na to dzieciątko nawet połowy tych alimentów bo wszystko ma stare i za duże o 3 rozm. Taka jest prawda zanim staniecie w obronie "takiej" przyjrzyjcie się uważnie.

07.01.2019, 13:03

Polska to dziadowski kraj ,lepiej nie mieć tu dzieci