III Otwarty Bieg Przełajowy o puchar wójt gminy Sadlinki. Dobra frekwencja i niezły poziom ZDJĘCIA

Za nami kolejna impreza biegowa w powiecie kwidzyńskim. W minioną sobotę odbył się III Otwarty Bieg Przełajowy o puchar wójt gminy Sadlinki. 10-kilometrową trasę najszybciej pokonał Mariusz Pawłowski (Klub Aktywnego Pelpliniaka), a kolejne miejsca na podium obsadzili miejscowi zawodnicy, Bartosz Kotowicz (Kwidzyn Biega) oraz Krzysztof Białkowski (Gmina Gardeja Biega). Wśród pań najlepsza była Zuzanna Latańska, drugie miejsce zajęła Natalia Ruchlewicz, a trzecie Paulina Wiernicka (Gmina Gardeja Biega).

W III Otwartym Biegu Przełajowym metę osiągnęło 167 biegaczy, w tym 43 panie, więc frekwencję należy uznać za co najmniej dobrą. Podobnie jak poziom, gdyż dwóch najlepszych zawodników na mecie miało czas nieco ponad 36 minut, zaś ośmiu złamało granicę 40 minut, co na przełajowej trasie na pewno nie jest łatwe.

Dodajmy, że w Sadlinkach, na tej samej trasie, oprócz biegu, rozegrano także marsz nordic walking. Tu na starcie stanęło 27 zawodników, a najszybszy okazał się Andrzej Gołębiewski (Patyczaki Grudziądz), drugie miejsce zajęła Kazimiera Dana (Patyczaki Grudziądz), a trzecie Małgorzata Pulkowska.

Przypomnijmy, że start i meta biegu były usytuowane przy Szkole Podstawowej w Sadlinkach, a trasa przebiegała głównie leśnymi duktami wokół Sadlinek. Organizatorem zawodów był ekipa Traktor Team Gmina Kwidzyn oraz Urząd Gminy w Sadlinkach. Do relacji dołączyliśmy galerię zdjęć autorstwa Andrzeja Milewskiego.