II liga piłki ręcznej. Kwidzyńska husaria zdobyła Gniezno, czyli Usar z kompletem punktów

Drugi mecz i drugie zwycięstwo Usara Kwidzyn. Tym razem nasi drugoligowcy musieli się sporo napracować i momentami naprawdę ostro powalczyć, ale ostatecznie pokonali w Gnieźnie tamtejszego Szczypiorniaka 29:26 (12:13). Królem polowania znów okazał się Maciej "Mucia" Wojciechowski, który po raz drugi ustrzelił "dychę".

W pierwszej połowie tego spotkania prowadzenie często się zmieniało. Kilka minut przed końcem tej części gry Usar wygrywał 11:10, ale potem trzy gole rzędu zdobyli gospodarze, a kwidzynianie odpowiedzieli tylko jednym celnym rzutem. W drugiej połowie podopieczni Mariusza Babickiego dość szybko odzyskali jednak prowadzenie i choć nie mogli odskoczyć na więcej niż 2-3 gole, to jednak niemal cały czas byli minimalnie z przodu.

Warto odnotować, że po raz kolejny skutecznością imponował Maciej Wojciechowski, który po dwóch meczach na koncie ma już 20 goli, ale tym razem dzielnie wspierał go również Dominik Sonnenfeld, który 7 razy wpisał się na listę strzelców. Solidny występ w bramce Usara zanotował Marcin Kochański, lecz warto również odnotować aż 40 minut kar (solidarnie po 20) dla obu zespołów. W naszym zespole z powodu trzech "dwójek" meczu nie dokończyli Szymon Pożoga i Damian Przysowa. Na brawa zasłużyli także nasi kibice, których w Gnieźnie nie zabrakło.Tworzą naprawdę fajną otoczkę wokół zespołu, co widać (i słychać) było podczas internetowej transmisji.

Po dwóch seriach spotkań Usar zajmuje 4. miejsce w II-ligowej tabeli. kwidzynian wyprzedzają trzy inne zespoły, które też mają komplet punktów, ale lepszą różnicę bramek. W najbliższy weekend Usar może jednak poprawić ten bilans, bo zmierzy się ze zbierającą jak na razie cięgi ekipą MKS MOSiR Kętrzyn. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 29 września, o godz. 17.

Szczypiorniak Gniezno – Usar Kwidzyn 26:29 (13:12)
Usar: Kochański, Rudnicki – Wojciechowski 10, Sonnenfeld 7, Nawrocki 5, Bonczkowski 2, Szwed 2, Hara 1, Pożoga 1, Przysowa 1, Boryń, Dembowski, Gryń, Piekarski, Werra, Wiśniewski. Kary: 20 min.

Pozostałe wyniki 2. serii
MKS Sambor II Tczew - ITS Jeziorak Iława 27:37 (14:17), SMS II ZPRP Gdańsk - Szczypiorniak Olsztyn 36:21 (24:12), AZS UKW Bydgoszcz - Borowiak Czersk 33:23 (17:14), KPR Gryfino - MKS Grudziądz 35:26 (16:14), MKS Henri-Lloyd Brodnica - AZS UMK Toruń 44:24 (23:14), MKS MOSIR Kętrzyn - Tytani Wejherowo 19:32 (9:18).