I liga piłki ręcznej kobiet. Efektowne zwycięstwo MTS Kwidzyn na inaugurację

Archiwum
Szczypiornistki MTS Kwidzyn udanie zainaugurowały nowy sezon I ligi. Zespół Roberta Majdzińskiego we własnej hali rozbił Urbisa Gniezno 31:19 (14:8). W ekipie z Kwidzyna wystąpiło kilka zawodniczek, które na zasadzie użyczenia grają również w ekstraklasowej drużynie z Kościerzyny.

W tym meczu rywalki tylko na początku były w stanie dotrzymać kroku kwidzyniankom. W 13 min. było tylko 6:5 na korzyść MTS, ale potem nasze dziewczęta zdobyły 3 gole z rzędu, a przed przerwą zdołały jeszcze powiększyć przewagę do 6 goli. W drugiej połowie kwidzynianki nie zwalniały tempa i do końca zwiększały dystans nad rywalkami. Najskuteczniejsza w drużynie MTS była Milena Kaczmarek, która zdobyła 7 goli, ale warto zauważyć, że na listę strzelczyń wpisało się aż 11 zawodniczek naszego zespołu.

W następnej serii spotkań MTS pojedzie do Poznania, gdzie zmierzy się z AP. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 22 września.

MTS Kwidzyn – Urbis Gniezno 31:19 (14:8)
MTS: Bielak, Gajko – Kaczmarek 7, Pękala 5, Heromińska 4, Gaura 3, Burnowska 2, Gędłek 2, Guziewicz 2, Weiland 2, Wicik 2, Kucharska 1, Kupc 1, Borowska, Kossakowska, Szymańska.