I liga kobiet. Zwycięstwo MTS Kwidzyn, awantura na trybunach

Szczypiornistki MTS Kwidzyn rozpoczęły nowy sezon od zwycięstwa. Podopieczne Roberta Majdzińskiego dość pewnie pokonały Sambora Tczewa, ale ten mecz zapamiętamy nie ze względu na wynik, ale z powodu awantury do której doszło na trybunach. W pewnym momencie doszło nawet do rękoczynów, a winny jak to często bywa był alkohol.

W poprzednim sezonie MTS Kwidzyn dwukrotnie pokonał Sambora, ale tczewski zespół latem nieco się wzmocnił i tym razem w składzie rywalek znalazły się nieco bardziej doświadczone zawodniczki, jak choćby Agnieszka Siekańska i Sylwia Neitsch. Jednak w sobotę to zestawienie MTS musiało budzić szacunek, bo na parkiet wybiegło kilka zawodniczek, które w tym sezonie znalazły się w kadrach drużyn z ekstraklasy, m.in. Alicja Pękala, Daria Szynkaruk, Sylwia Kowalska, czy Malwina Hartman.

Początek spotkania był wyrównany, choć w pierwszych minutach minimalnie góra były przyjezdne. W 7 min. MTS przegrywał 1:3, zaś 10 minut później 7:9. Kwidzynianki dobrze broniły, a w bramce rewelacyjna partię rozgrywała Aleksandra Bielak, jednak szwankowała ofensywa, sporo było strat i zmarnowanych okazji. W drugim kwadransie pierwszej połowy gospodynie zaczęły jednak właściwy rytm. Do bramki Sambora zaczęły trafiać Daria Szynkaruk i Alicja Pękala i MTS szybko odrobił straty.W 21 min. było już 11:10, a na przerwę kwidzynianki schodziły z dwubramkowa przewagą.

Początek drugiej połowy znów był wyrównany, ale w miarę upływu czasu znów zaczęła się zaznaczać przewaga MTS. W ataku najaktywniejsze były Michalina Wąsik i Karolina Wicik, ale dobrze na parkiet wprowadziły się także zmienniczki. 16-letnia Dominika Borowska wpisała się na listę strzelczyń już kilkanaście sekund po tym jak pojawiła się na boisku. Udane debiuty zaliczyły także inne młode zawodniczki, Milena Kaczmarek i Aleksandra Kreft.

Niemiłym akcentem było tylko zachowanie kibiców. Do Kwidzyna przyjechała ok. 20-osobowa grupa fanów Sambora, ale ponoć to nie oni byli prowodyrami całego zajścia lecz pewien nietrzeźwy miejscowy. Niestety z powodu głupoty jednej osoby w pewnym momencie zrobiło się naprawdę gorąco. Przy okazji dziękuję Michałowi, który pomagał w trudnych chwilach : - )

MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 33:25 (15:13)
MTS: Bielak, Kłos - Szynkaruk 4, Wicik 4, Hartman 3, Kowalska 3, Pękala 3, Wąsik 3, Zawalich 3, Borowska 2, Czarnik 2, Guziewicz 2, Kaczmarek 2, Kreft 2, Heromińska, Wartecka.
Sambor: Skonieczna - Siekańska 8, Orzłowska 5, Maszota 5, Neitsch 2, Ciura 2, Duszyńska 1, Majorowska 1, Wańczyk 1, Meger, Puckowska.