I liga kobiet. Porażka MTS Kwidzyn w Płocku

W drugiej serii spotkań I ligi szczypiornistki MTS Kwidzyn uległy w Płocku Jutrzence 25:27 (14:14). Losy zwycięstwa w tym spotkaniu ważyły się do ostatnich minut, ale szczęście było ostatecznie po stronie gospodyń.

Pierwsza połowa meczu w Płocku była niesłychanie wyrównana, a wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. Dopiero w 17 min. Jutrzenka po raz pierwszy odskoczyła na dwa gole, a dwie minuty później na moment powiększyła przewagę do trzech trafień – było 8:11 na korzyść płocczanek. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do MTS. W ciągu kilku minut trzykrotnie na listę strzelczyń wpisała się 16-letnia Dominika Borowska i kwidzynianki szybko odrobiły straty, na przerwę schodziły z wynikiem 14:14.

Drugą część spotkania MTS rozpoczął dwoma golami bardzo skutecznej tego dnia Sylwii Kowalskiej i objął dwubramkowe prowadzenie, ale kolejne minuty nie były już tak udane dla kwidzynianek. Teraz to rywalki zdobyły cztery gole z rzędu i odzyskały prowadzenie, które w 47 min. wzrosło nawet do czterech goli, było 18:22 na korzyść Jutrzenki. Podopieczne Roberta Majdzińskiego do końca walczyły jednak o korzystny wynik. W 51 min. po kolejnym celnym rzucie Sylwii Kowalskiej zrobiło się tylko 22:23, ale w końcówce gospodynie nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa i punkty zostały w Płocku.

Przy okazji miło nam poinformować, że wychowanka MTS, Alicja Pękala, która jeszcze w poprzedniej serii zagrała w kwidzyńskim zespole przeciwko Samborowi Tczew, kilka dni temu zadebiutowała w barwach Vistalu Gdynia w Lidze Mistrzyń. Kwidzynianka okrasiła debiut jednym golem. Brawo Ala! Dwa gole dla gdynianek w przegranym meczu z Nykobing Falster HK zdobyła Katarzyna Janiszewska, wychowanka Bellatora Ryjewo.

Jutrzenka Płock – MTS Kwidzyn 27:25 (14:14)
Jutrzenka: Brudzyńska, Ciszewska – Bałdyga 9, Szczechowicz 4, Dąbrowska 3, Nowak 2, Pawłowska 2, Rędzińska 2, Wtulich 2, Stasiak 1, Trepka 1, Wicińska 1, Maruszewska. Kary: 10 min.
MTS: Bielak, Kłos – Kowalska 8, Heromińska 4, Borowska 4, Zawalich 3, Guziewicz 2, Wicik 2, Kreft 1, Wartecka 1, Czarnik, Kucharska, Somionka, Weiland. Kary: 8 min.