I liga kobiet. Osłabiony MTS Kwidzyn przegrał w Chorzowie

W ostatnich meczach szczypiornistki MTS Kwidzyn wyraźnie straciły moc i przestały punktować w lidze. W minioną sobotę podopieczne Roberta Majdzińskiego w meczu na szczycie przegrały w Chorzowie z Ruchem 21:27 (8:12). Po tej porażce MTS wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale trzecie chorzowianki mają tylko o punkt mniej i jeden mecz do rozegrania więcej.

MTS pojechał do Chorzowa w mocno przetrzebionym składzie, bez Malwiny Hartman, Justyny Świerczek (obie zagrały tego dnia w ekstraklasie w barwach AZS AWFiS Gdańsk) i Joanny Gędłek. W taj sytuacji wiadomo było, że o zwycięstwo w Chorzowie będzie niezwykle trudno, Początek był jednak udany dla kwidzynianek, bo po kwadransie prowadziły 6:4. Dobrze w tym okresie spisywała się przede wszystkim Alicja Pękala. Niestety w miarę upływu czasu zaczęła się zaznaczać przewaga gospodyń. Jeszcze przed przerwą Ruch zdołał odskoczyć na 4 gole.

A na początku drugiej połowy chorzowianki pozbawiły MTS złudzeń. Gospodynie w ekspresowym tempie powiększały przewagę i na kwadrans przed końcem prowadziły już 22:14. W końcówce kwidzynianki walczyły więc już tylko o to by końcowy rezultat prezentował się nieco lepiej.

Ruch Chorzów - MTS Kwidzyn 27:21 (12:8)
Ruch: Staś, Bednarek, Jaśkiewicz - Masłowska 5, Płomińska 5, Lesik 4, Rodak 4, Piotrkowska 3, Jasinowska 2, Stokowiec 2. M. Drażyk 1, Żakowska 1, Nimsz, Kary: 10 minut.
MTS: Bielak, Kłos - Pękala 7, Szynkaruk 4, Wicik 4, Zawalich 2, Chmara 2, Damaziak 1, Wąsik 1, Bielak, Czarnik, Grabowska, Guziewicz, Grulikowska, Heromińska, Kłos, Król, Siuda. Kary: 16 minut. Karne: 2/4