I liga kobiet. MTS Kwidzyn przegrał po raz trzeci z rzędu

Archiwum naszemiasto.pl
Po trzeciej porażce z rzędu piłkarki ręczne MTS Kwidzyn mogą już zapomnieć o awansie do ekstraklasy, który tak po prawdzie byłby jednak sporą niespodzianką. W miniony weekend podopieczne Roberta Majdzińskiego przegrały ze Spartą Oborniki,

Tylko pierwszy kwadrans był bardzo udany dla kwidzynianek. W 16 min. po golu Darii Szynkaruk MTS prowadził 9:5, ale potem gospodynie w ataku kompletnie się zablokowały i nie miały sposobu by pokonać bramkarkę Sparty. Do końca pierwszej połowy trafiły już tylko raz, więc rywalki nie tylko odrobiły straty, ale jeszcze przed przerwą wyszły na jednobramkowe prowadzenie.

Na początku drugiej połowy Sparta odskoczyła na 3 gole, ale MTS nie spasował, a kilka udanych interwencji Aleksandry Bielak pozwoliło kwidzyniankom dość szybko odrobić straty. Potem wynik cały czas oscylował wokół remisu i tak było aż do 57 minuty. Niestety w końcówce lepsze okazały się przyjezdne, które dość nieoczekiwanie wywiozły z Kwidzyna komplet punktów. Warto jednak odnotować, że MTS znów nie zagrał w najmocniejszym składzie, bo niektóre zawodniczki dostają szansę w ekstraklasie. Do tego pozostałe zawodniczki, w większości juniorki, mają prawo być zmęczone długim i wyczerpującym sezonem.

MTS Kwidzyn - Sparta Oborniki 21:23 (10:11)
MTS: Bielak, Kłos - Szynkaruk 7, Heromińska 3, Siuda 3, Pękala 2, Wąsik 2, Wicik 2, Chmara 1, Guziewicz 1, Czarnik, Grabowska, Grulkowska, Pożoga, Zawalich, Kary: 12 min. (Pękala, Czarnik - 4 min., Pożoga, Szynkaruk - po 2 min.)
Sparta: Kochańska-Lizewicz, Niezgodzka - Filoda 8, Wasiak 6, Gładecka 4, Sowa 3, Ślęzak 1, Żołyniak 1, Zwolińska. Kary: 8 min. (Filoda, Gładecka, Zwolińska, Ślęzak - po 2 min.)
Sędziowali: Mateusz Hycza, Tomasz Łazicki (Olsztyn)