I liga kobiet. Łatwe zwycięstwo MTS Kwidzyn w Lubiczu

To była bułka z masłem. W minioną sobotę, w meczu 4. kolejki I ligi szczypiornistek MTS Kwidzyn pokonał w Lubiczu Drwęcę Novar 37:25 (20:10) i wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy A. W zespole Roberta Majdzińskiego po raz kolejny najskuteczniejsza była Milena Kaczmarek, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 8 goli.

W Lubiczu MTS szybko rozwinął skrzydła i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo to głównie dzięki kontrom kończonym bramkami przez nasze szybkie skrzydłowe kwidzynianki po 5 minutach prowadziły już 6:0, a po 16 min. już 14:4. W tym momencie zarówno Milena Kaczmarek, jak i Wiktoria Heromińska miały na swoim koncie już po 4 gole. W drugim kwadransie MTS nieco spuścił z tonu i zadowolił się utrzymywaniem przewagi. Na przerwę kwidzynianki schodziły prowadząc 20:10.

Na początku drugiej połowy gra znów przebiegała pod dyktando MTS. Wystarczył niecały kwadrans, by kwidzynianki powiększyły przewagę do 16 bramek - w 44 min. było 31:15. Z drugiej linii bramkę gospodyń bombardowała Sylwia Kowalska, a swoje bramki w tym okresie dodały też Milena Kaczmarek i Amelia Zawalich. Potem na parkiecie pojawiły się dublerki, więc przewaga MTSnieco zmalała, ale i tak można powiedzieć, że kwidzynianki wygrały "w cuglach", bo jak inaczej określić wynik 37:25.

Do relacji dołączyliśmy nieco zdjęć Adam Kominka z poprzedniego meczu MTS Kwidzyn przeciwko AP Poznań.

Drwęca Novar Lubicz - MTS Kwidzyn 25:37 (10:20)
Drwęca: Lubińska - Domian 6, Kowalska 6, Kochańska 4, Pęcherska 3, Kochańska 2, P. Guttmann 1, Jędrasik 1, Wiśniewska 1, Zielińska 1, Albertin, Czyszek, K. Guttmann, Kasprzak, Kowalska, Zaręba. Kary: 8 min.
MTS: Bielak, Kłos - Kaczmarek 8, Heromińska 5, Zawalich 5, Kowalska 4, Wąsik 4, Kreft 3, Wicik 3, Gędłek 2, Guziewicz 1, Król 1, Somionka 1, Czarnik, Kucharska, Wartecka. Kary: 14 min.
Sędziowali: Bartosz Sadurski, Michał Zalewski (Płock).