I liga kobiet. Emocjonujący mecz w Poznaniu zakończony porażką MTS

To był zacięty mecz, w którym sytuacja kilkukrotnie się odwracała, a wynik do końca był niewiadomą. Jednak gdy w 57 min. MTS Kwidzyn objął dwubramkowe prowadzenie wydawało się, że szala zwycięstwa przechyliła się na stronę kwidzynianek. Zespół z Poznania zdobył jednak trzy kolejne gole i punkty zostały w Wielkopolsce.

MTS zaczął od prowadzenia 3:2, ale potem cztery gole z rzędu zdobyły gospodynie. Z kolei przy wyniku 4:7 to kwidzynianki popisały się trzybramkową serię i odrobiły straty, a w końcówce pierwszej połowy odzyskały nawet prowadzenie. W ekipie MTS dobrą partię rozgrywała Karolina Wicik, która przed przerwą 4 razy wpisała się na listę strzelczyń.

W drugiej połowie przez jakiś czas wszystko układało się po myśli kwidzynianek. w 42 min. MTS prowadził już 15:12, a potem utrzymywał 2-3-bramkowy dystans. Aż do 52 minuty, gdy poznanianki doprowadziły do remisu 19:19. I choć zaraz potem podopieczne Roberta Majdzińskiego po golach Pauliny Kucharskiej znów odskoczyły na 2 gole i jeszcze w 57 min. wygrywały 23:21, to jednak końcówkę kompletnie zawaliły. Dały sobie wbić trzy gole i zeszły z boiska pokonane. Po dwóch seriach spotkań MTS zajmuje 5. miejsce w stawce 12 drużyn I ligi.

Do relacji dołączyliśmy kilka zdjęć z meczu pomiędzy tymi zespołami, który w poprzednim sezonie rozegrany został w Kwidzynie.

AP Poznań - MTS Kwidzyn 24:23 (9:10)
MTS: Bielak - Kucharska 5, Kaczmarek 4, Pękala 4, Wicik 4, Burnowska 2, Gaura 2, Gędłek 1, Heromińska 1, Guziewicz, Weiland. Kary: 10 min. (Burnowska - 4, Kucharska, Pękala, Weiland - 2)

Piękna trenerka fitness wie, jak przyciągnąć uwagę. Na Instagramie śledzi ją ponad 800 tys. osób