Gniezno Cup 2016. Kompletna dominacja dziewcząt z MTS Kwidzyn

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „GNIEZNO CUP 2016” zdominowały zespoły MTS Kwidzyn, które wygrały w obu kategoriach. W Gnieźnie, w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowały 32 drużyny dziewcząt. W tym gronie było aż 5 zespołów z naszego powiatu.

W rywalizacji młodziczek (rocz. 2002 i młodsze) bezkonkurencyjny okazał się MTS I Kwidzyn prowadzony przez Mariusza Kupca. Nasze dziewczęta w finale pokonały Bukovię Buk, z którą nieco ponad rok temu walczyły o złote medale Mistrzostw Polski w kategorii dzieci. 11 miejsce w tej kategorii wiekowej zajął złożony z o rok młodszych dziewcząt MTS II Kwidzyn prowadzony przez Łukasza Jaszczyńskiego.

Ten sam trener opiekuje się zresztą zespołem MTS I Kwidzyn, który wygrał turniej Gniezno Cup w kategorii rocznika 2004 i mł. W finale kwidzynianki, uczennice Szkoły Podstawowej nr 4, pokonały zespół Tuzinka 04 Gniezno. 6. miejsce w tej kategorii zajął Junior Gardeja prowadzony przez Jarosława Dubasa, zaś 9. lokatę wywalczyły dziewczęta z MTS II Kwidzyn, które na co dzień trenują w Szkole Podstawowej nr 2 pod wodzą Mariusza Balawejdera.

Najlepszą zawodniczką w roczniku 2004 została Anna Grzona z MTS SP 4 Kwidzyn, zaś do najlepszej „7” turnieju nominowane zostały dwie kwidzynianki: Maria Chrzanowka i Maja Kruk. W roczniku starszym najlepszą zawodniczką również została kwidzynianka, Natalia Kamieniecka, zaś do „7” turnieju wybrano dwie inne zawodniczki MTS: Martę Myślich i Dominikę Gimińską.

A już 1 października młodziczki rozegrają pierwszy turniej ligowy. O godz. 11 w hali przy ul. Żeromskiego zagrają MTS I Kwidzyn, MTS II Kwidzyn i Sambor Tczew.