UMKS Kwidzyn. Cztery medale kwidzynian w Pucharze Najmłodszych

Z czterema medalami wrócili młodzi biegacze na orientację UMKS Kwidzyn z rozegranego w długi, czerwcowy weekend Pucharu Najmłodszych. Zawody w Łodzi były nieoficjalnymi mistrzostwami Polski dzieci i młodzików w kategoriach wiekowych do 14 lat.

W miniony piątek odbyły się zawody w sprinterskim bno, a ich trasy wytyczono na terenie łódzkiego zoo. Na bardzo wymagającej trasie doskonale zaprezentowała się Iga Müller (kat. K10 - SP4), która wywalczyła srebrny medal. To pierwszy w trzyletniej historii UMKS medal Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Natalia Deyna (kat. K13 - SP6), która wywalczyła punktowane 6 miejsce.

Równie dobrze zawodnicy UMKS spisali się drugiego dnia zawodów, kiedy na terenie największego w Europie lasu miejskiego (Las Łagiewnicki w Łodzi), rywalizowali na dystansach klasycznych. Brązowy medal w kategorii M12 zdobył Szymon Górski (SP Gardeja), a na 6. miejscach zawody ukończyli Iga Müller (kat. K10) i Mateusz Soliwoda (M10 - SP 4).

Najlepszym okazał się jednak ostatni dzień Pucharu Najmłodszych, kiedy wokół łódzkiego lunaparku rywalizowano w biegach sztafetowych. Nasi zawodnicy startowali zarówno w sztafetach reprezentujących UMKS jak i reprezentacjach woj. pomorskiego. Doskonale zaprezentowali się Paulina Justa (SP Gardeja) i Iga Müller (SP4) z UMKS Kwidzyn, startujące w sztafecie K10 z Anną Nowak, zawodniczką UKS Azymut 45 Gdynia oraz Mateusz Soliwoda i Wiktor Müller (obaj SP4) w zespole z Michałem Bieleckim z UKS Siódemka Rumia, w kategorii M10. Obie sztafety reprezentujące Pomorze wywalczyły srebrne medale. Najlepsza klubowa sztafeta UMKS Kwidzyn w składzie: Filip Filipczak, Kirill Serhrzanov, Szymon Górski startując w kategorii M12 ukończyła zawody na wysokim 7 miejscu.

Sprawdź również: "Cała Polska biega z mapą" w Kwidzynie. Zobacz mapę Osiedla Piastowskiego

Więcej o Pucharze najmłodszych przeczytacie w piątkowym (27 czerwca) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"