Galeria Metro Kwidzyn z pozwoleniem na budowę. Kiedy początek prac? Otwarcie planowane na wiosnę 2020 roku!

W przyszłym miesiącu mają się rozpocząć prace związane z budową Galerii Metro Kwidzyn, która powstanie u zbiegu ul. Toruńskiej i Południowej. Inwestor uzyskał właśnie ostateczne pozwolenie na budowę. Aktualnie końca dobiega przetarg, w którym wyłoniony zostanie generalny wykonawca inwestycji. Galeria Metro będzie pierwszym tak dużym obiektem handlowo-rozrywkowym w Kwidzynie.

Metropolitan Investment rozpoczyna kolejne etapy działań związanych z Galerią Metro Kwidzyn i jest już coraz bliżej rozpoczęcia prac budowlanych. Spółka finalizuje także proces przetargowy, w którym zostanie wyłoniony generalny wykonawca inwestycji.

- Uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę i wybór generalnego wykonawcy to ważne kroki dla procesu realizacji naszej inwestycji w Kwidzynie – mówi Piotr Kret, Manager Zespołu Komercjalizacji w Metropolitan Investment. - Cieszymy się, ponieważ naturalnym następstwem tych decyzji jest możliwość rozpoczęcia budowy. Cały czas prowadzimy także zaawansowane rozmowy z atrakcyjnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że Galeria Metro Kwidzyn spełni oczekiwania mieszkańców i stanie się miejscem, w którym będą z przyjemnością robić zakupy i spędzać czas – dodaje.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Osiedle przy ul. Toruńskiej rośnie, jak na drożdżach! Pierwsze trzy bloki będą gotowe lada moment [ZDJĘCIA]

Równocześnie z postępującymi zgodnie z harmonogramem działaniami prowadzącymi do rozpoczęcia budowy, spółka realizuje proces komercjalizacji obiektu. Za wynajem powierzchni handlowej obiektu odpowiada firma Mallson Polska oraz zespół komercjalizacji Metropolitan Investment.

Projekt Galerii Metro Kwidzyn zakłada budowę obiektu o powierzchni najmu prawie 13 tys. mkw., w której mieścić się będzie około 35 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, a także market spożywczy i jedyne w regionie wielosalowe kino. W ramach inwestycji zaplanowano także około 330 miejsc parkingowych. Galeria Metro Kwidzyn będzie stanowić największe centrum handlowo-rozrywkowe w mieście.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to II kwartał 2020 roku.

Arkadiusz Kosiński

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.12.2018, 15:44

Super przedsięwzięcie! Od dawna czekam na porządne kino w Kwidzynie, mam nadzieję, że będzie kilka sal i w końcu będziemy "na bieżąco" z hitami kinowymi. Szkoda, że będzie tu tak mało punktów sklepowych, ale mam nadzieję, że chociaż będą to jakieś topowe marki, nie pół centrum zawładnięte przez chiński market. Kwidzyn potrzebuje dobrych marek, wyjeżdżamy na większe zakupy odzieżowe do Gdańska lub Grudziądza. Można by te pieniądze zostawiać w naszym mieście, lokalnym przedsiębiorcom :-) Zupełnie nie rozumiem politycznego marudzenia, czepienie się dla zasady (?). Przedsięwzięcie super, lokalizacja także, będą miejsca pracy, w końcu będzie miejsce na zrobienie zakupów w jednym miejscu i porządne kino. Zdecydowanie wolę zrobić zakupy w godzinę niż "latać" 5 godzin po całym mieście szukając kurtki na zimę, spodni itd.

08.12.2018, 20:11

Żal dupę komuś ściska! Ja się cieszę, bo będę miał koło domu market spożywczy i nowoczesne kino!
Brawo władze Kwidzyna!

08.12.2018, 06:11

Super, że taki obiekt powstaje.......a malkontenci i węszący skandal i sensację zawsze się znajdą.
Wczoraj byłem w Kauflandzie - kawa Jacobs ziarnista niby promocja przecena z 60 zł !? Tylko że po sprawdzeniu w necie okazuje się, ze nigdzie nie ma takiej ceny kawy ! Konkurencja musi być i oby jak najwięcej jej było.

07.12.2018, 14:14

2020? prosze panstwa moze tego nie byc. Do tego czasu sprawa trafi do prokuratury bo sa przesłanki korupcyjne ws.działki

07.12.2018, 11:10

Liwa jest nędzą a PO wpuszcza nastepnego molocha. Kazdy niech sobie zobaczy polityke kolesi z PO ktorzy robia z miasta folwark prywatny

07.12.2018, 08:21

W Platformianym szambie wszystkie gówna wyglądają tak samo. Tylko Kwidzyna żal . Metropolitan to kolesie PO co zrobią nam betonową dżungle w centrum miasta

06.12.2018, 18:11

przewodniczącego już machneli

06.12.2018, 16:40

Piszecie o galeriach a nie piszecie ze Widz został wiceburmistrzem. tak napisano na stronie UM. Nie piszecie ,że dzisiaj sesja RM która ma wybrac przewodniczacego i zastepców. Mimo linka na stronie UM nie ma transmisji w internecie . Głupa rżnięcie tez zajecie albo celowe działanie urzedasów

06.12.2018, 14:35

I szczerze po co komu kolejna galeria w tym zadupiu.nie lepiej zadbać o jakieś nowe miejsca pracy niż miejsce na sklepiki.polowa lokali w Kwidzynie jest do wynajęcia.sadze ze czas wziąć za mordę wielkiego starostę i burmistrza bo klika kwidzynska się rozbestwila.

06.12.2018, 14:21

Jedyna rozrywka to kino i 4 sale. Wiocha na maxxa. Do Elblaga Grudziadza lub Gdanska warto jechać.
Technologia 3D lub 4D z technologiom dzwieku iMax. Lipa szkoda kasy buraki ze wsi beda sie podniecać

06.12.2018, 14:10

hehehe Typowa Polonia zero pozytywnych komentarzy lol

06.12.2018, 11:34

Kwidzyn pustoszeje już nastepnym pokoleniu. Utrzyma sie tylko sieciowka bo prywatny biznes poniesie duze koszty.
I jeszcze zakupy online gdzie wszystko tansze o 30% bo nie trzeba opłacac wynajmu i pracownika.
Krzysztofiak i Snieg robią to pod siebie i swoje interesy. Tak ładny teren za*jebać blokami i szarym betonem.
Do Liwy nikt z mojej rodziny juz nie chodzi bo wszystko jest slabej jakosci a ceny nadmuchane. Wystarczy do Grudziadza i wszystko tansze

06.12.2018, 11:27

330 miejsc na parkingu to ma być super galeria jakiej nie bylo w kwidzynie? Smiechu warte. Widac ze Metropolitan robi z kwidzyna zaścianek i prowincje. Ciekawe kto wydał zgode dla kolegów z Metropolitan Inwestment.
Koło Galerii beda mieszkania Sniega za 300 tysiecy. Układ na sie dobrze

06.12.2018, 11:19

Dobre sklepy i zapewne restauracja typu kfc czy McDonald napewno przyciągnie klientów. Jak będzie byle chińczyk to ludzie i tak będą jeździć do Grudziądza :D chociażby dlatego że jest gdzie zjeść a kino to dodatkowy argument

06.12.2018, 11:03

Największe i zarazem najbardziej puste centrum w Kwidzynie

06.12.2018, 10:52

Redaktorku, uciekła najważniejsza i najistotniejsza informacja!!! W Kwidzynie ale gdzie będzie loco??? Innymi słowy mówiąc w którym miejscu???
Hochlik/Chochlik drukarski?????

06.12.2018, 10:18

Do typowo chińskich nawet nie wchodzę !
Smród jak smok !

06.12.2018, 09:56

Jeśli nie wejdą sieciówki to Metro będzie takim samym straszydłem jak Liwa, z niemiłym Chińczykiem na czele.