Filip Ostrowski mistrzem Polski młodzików w biegu na 600 m!

Filip Ostrowski w trakcie biegu po złoto
Filip Ostrowski w trakcie biegu po złoto Archiwum KKL Rodło
Filip Ostrowski, zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło, zdobył mistrzostwo Polski młodzików w biegu na 600 metrów. Młodzi lekkoatleci o medale rywalizowali w Słubicach.

Filip Ostrowski był faworytem rywalizacji na dystansie 600 metrów i nie zawiódł. Podopieczny trenera Wojciecha Margulewicza, triumfował z wynikiem 1:22.54, który jest tylko o 0,2 sek. gorszy do rekordu Polski w tej kategorii wiekowej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Agata Kowalska mistrzynią Polski juniorek w chodzie sportowym!

Podczas tych samych mistrzostw dobrze zaprezentowali się również inni lekkoatleci KKL Rodło. Julia Kowalska, kolejna podopieczna Wojciecha Margulewicza w biegu na 300 m zajęła 15 miejsce, ale wynikiem 42,65 sek. poprawiła rekord życiowy na tym dystansie. Natomiast Kamil Łukasiak trenujący pod okiem Marcina Kłosińskiego w biegu na 2000 m zajął 12 miejsce i również poprawił swoją życiówkę.