Filip Ostrowski mistrzem Polski juniorów w biegach przełajowych! KKL Rodło najlepsze drużynowo [ZDJĘCIA]

Archiwum KKL Rodło
W rozegranych w Żaganiu mistrzostwach Polski w biegach przełajowych znakomicie spisali się zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło. W biegu juniorów (U 18) na 3000 metrów mistrzem Polski został Filip Ostrowski, a Kamil Łukasiak na dystansie 5000 metrów zajął 6. miejsce. Ich wyniki dały Kwidzyńskiemu Klubowi Lekkoatletycznemu Rodło pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwa Polski w Żaganiu rozegrano w iście zimowej scenerii. Filip Ostrowski pokonał dystans 3000 metrów w czasie 9:29 i o 2 sekundy wyprzedził Jakuba Augustyniaka (Olimpia Grudziądz). Trzecie miejsce zajął Adam Masaczyński (KKL Kielce). 42. miejsce w stawce 67 startujących zajął inny kwidzynianin, Jakub Urbański.

Dobry występ w Żaganiu zanotował także Kamil Łukasiak, który z czasem 16:29 zajął 6. miejsce na dystansie 5000 m. Zawodnik KKL Rodło do podium stracił 12 sekund. Zwyciężył Marcin Kowalski (GKS Żukowo), a kolejne lokaty zajęli Robert Górzyński (Dziesiątka Białogard) i Adam Kasprowicz (Bałtyk Koszalin).

Dodajmy jeszcze, że 34. miejsce w biegu na 6000 metrów w kategorii U 20 zajął Marcin Taraszkiewicz, czwarty zawodnik KKL Rodło, który rywalizował w Żaganiu. Wszyscy nasi przełajowcy są podopiecznymi Wojciecha Margulewicza.

Józef Lisowski o sukcesie polskich biegaczy: Skłamałbym, gdybym powiedział, że wierzyłem w rekord świata