Eksperymentalny grudzień - MMTS Kwidzyn przegrał z PGE Vive, ale "40" nie pękła [ZDJĘCIA]

W czterech z pięciu ostatnich meczów PGE Vive Kielce zdobywało co najmniej 40 goli, ale w hali przy ul. Wiejskiej ta sztuka się kielczanom nie udało i to jest chyba największy sukces MMTS Kwidzyn. Zwłaszcza, że po pierwszej połowie naprawdę zanosiło się na pogrom. Po przerwie kielczanie wyraźnie jednak spuścili z tonu i gra się wyrównała. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 24:37 (11:23).

Grudzień miesiącem eksperymentów - przynajmniej jeśli chodzi o MMTS Kwidzyn. Sytuacja kadrowa zmusiła trenera Macieja Mroczkowskiego do sięgnięcia po juniorów, ale w ostatnich meczach "Mroko" ewidentnie robi też przegląd kadr pod kątem drugiej części sezonu. Stąd coraz częstsza obecność nastolatków takich jak Patryk Grzenkowicz, Damian Przytuła czy Adrian Dymik, którzy w młodym wieku mają okazję zdobywać niezwykle cenne doświadczenia. Oczywiście są pewne koszty o czym mogli się przekonać kibice w sobotni wieczór.

Zaczęło się od 0:3,w 9. minucie było już 2:8, a w 18 min. już 6:15. To najlepiej obrazuje jak wyglądało to spotkanie. Kielczanie przez całą pierwszą połowę dbali o to, żeby gospodarze nie mieli chwili oddechu, a kwidzyńska młodzież nie wytrzymywała morderczego tempa narzuconego przez Vive. Pierwszoplanowe role grali Julen Aguinagalde, Manuel Strlek i Alex Dujszebajew. Do przerwy było 11:23.

Po przerwie goście chyba trochę postanowili oszczędzić naszą młodzież, a może mistrzom Polski trochę brakowało już koncentracji. Suma sumarum spotkanie zrobiło się dość wyrównane i wreszcie także kwidzynianie błysnęli kilkoma akcjami. Z dobrej strony pokazali się Arek Ossowski i Kelian Janikowski, a efektownymi zagraniami popisywał się Maciej Pilitowski, w tym gronie prawdziwy weteran. Warto też odnotować kilka kilka udanych interwencji Jakuba Żurawskiego i dwa gole Patryka Grzenkowicza.

MMTS Kwidzyn - PGE Vive Kielce 24:37 (11:23)
MMTS: Szczecina, Żurawski - Janikowski 4, Pilitowski 4, Nogowski 3, Ossowski 3, Przytuła 3, Grzenkowicz 2, Rosiak 2, Genda 1, Kryński 1, Peret 1, Dymik, Guziewicz. Kary: 6 min. (Grzenkowicz, Rosiak, Guziewicz - 2 min.)
PGE Vive: Ivić - Strlek 6, Aguinagalde 5, Dujszebajew 5, Bielecki 4, Jachlewski 4, Janc 3, Jurkiewicz 3, Mamić 3, Djukić 2, Bis 1, Bombac 1, Kus. Kary: 4 min. (Kus, Bielecki - 2 min.)