18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Dziś MTS Kwidzyn w finale mistrzostw Polski gra z Wisła I Płock [ZDJĘCIA]

Choć w półfinałowym meczu mistrzostw Polski juniorzy młodsi MTS nie zachwycili, to jednak bez większego problemu pokonali Wisłę II Płock 29:25 (14:11). Dzisiaj (piątek) o godz. 15 podopieczni Patryka Rombla zagrają wielkim finale. Ich przeciwnikiem będzie Wisła I, która w drugim półfinale, po bardzo zaciętym meczu pokonała Zagłębie Lubin 32:31. MTS już raz pokonał płocczan, w meczu grupowym było 31:26 dla kwidzynian.

W meczu z drugim zespołem Wisły kwidzynianie w ciągu kilku minut wypracowali sobie 2-3-bramkową przewagę, a do 20 min. zdołali ją powiększyć do 6 goli. Wszystko układało się więc nader pomyślnie, ale potem nasi juniorzy trochę się zacięli i jeszcze przed przerwą ich przewaga stopniała do 3 goli.

Niestety po przerwie MTS nadal przeżywał katusze. Niscy, ale szybcy rywale podwyższyli obronę, żeby utrudnić zadanie naszym bombardierom z drugiej linii (Ossowski, Majdziński, Nawrocki), a ci, choć często wygrywali pojedynki jeden na jeden, to jednak byli nieskuteczni, robiąc przy tym z Tomasza Wiśniewskiego, bramkarza płocczan, bohatera meczu. . Dlatego przewaga MTS wciąż oscylowała wokół 3-5 bramek.

Jednak chwilę nerwów kibice przeżyli dopiero w 51 min., gdy przewaga gospodarzy zmalała do dwóch trafień (22:20). Wtedy jednak różnicę zrobili liderzy MTS. Najpierw dwa razy z rzędu błysnął Maciek Majdziński, a potem trzy gole dołożył Kamil Nawrocki i mecz był rozstrzygnięty.