Dziewczęta z MTS Kwidzyn zdobyły puchar prezesa ZPRP w roczniku 2003!

Mamy kolejny mistrzowski zespół! Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn z rocznika 2003 zdobyły puchar prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalne mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Podopieczne Łukasza Jaszczyńskiego w finale pokonały Koronę Handball Kielce. Drugi zespół z naszego powiatu, Bellator Ryjewo, zajął 6. miejsce.

Faza grupowa

W miniony weekend, w Kielcach, o medale rywalizowało 8 najlepszych drużyn z tego rocznika, a poziom turnieju był niezwykle wyrównany MTS Kwidzyn mecze grupowe rozpoczął od zwycięstwa 20:18 (10:11), a w drugim piątkowym meczu, po ciężkim boju, zremisowały 14:14 (9:11) z Kusym Szczecin.

- Te pierwsze mecze w naszym wykonaniu nie były najlepsze i miałem pewne obawy jak to wszystko potoczy się dalej. Jednak z każdym kolejnym meczem dziewczyny się rozkręcały i grały coraz lepiej - relacjonuje trener kwidzynianek Łukasz Jaszczyński.

W sobotę, w ostatnim meczu grupowym, jego podopieczne pokonały Sprintera Lublin 19:16 (10:9) i to zwycięstwo dało im awans do półfinału z drugiego miejsca w grupie. Pierwsze, z identycznym dorobkiem punktowym, ale lepszą różnicą bramek, zajął Kusy.

Faza pucharowa

W półfinale kwidzynianki mierzyły się z EUCO-UKS Dziewiątką Legnica, z którym dwukrotnie mierzyły na prestiżowym turnieju Lajkonik Cup w Krakowie. Wtedy MTS najpierw zremisował, a potem minimalnie pokonał rywalki z Dolnego Śląska, ale tym razem nasze dziewczęta dominowały od samego początku.

- Dziewczyny zagrały chyba najlepszy mecz w swojej karierze. Legnica pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 8 min i 30 sekundzie, gdy na tablicy wyników było 6:0 dla nas - informuje Sławomir Boryń, kierownik drużyny MTS.

Wprawdzie pod koniec pierwszej połowy rywalki nieco zniwelowały straty, ale druga połowa znów przebiegała pod dyktando kwidzynianek, które ostatecznie wygrały 17:11 (10:8). A w finale przeciwnikiem MTS były gospodynie, czyli zespół Korony Handball Kielce. Tym razem spotkanie nie układało się po myśli naszych dziewcząt, bo w pierwszej połowie przegrywały nawet różnicą czterech bramek. Na szczęście jeszcze przed przerwą zniwelowały straty do jednego gola, a w drugiej połowie zagrały już koncertowo i zwyciężyły 25:21 (12:13).

Podsumowanie

Dobra postawa naszej drużyny znalazła również odzwierciedlenie w nagrodach indywidualnych. Najlepszą bramkarką została wybrana Marta Lewalska, do najlepszej "7" turnieju wybrana została Weronika Dębek, a wyróżnienie w ekipie MTS zdobyła Milena Boryń.

- To mój pierwszy zespół, który prowadzę od początku, czyli od trzech lat i pierwszy medal w karierze trenerskiej. W porównaniu do innych trenerów pracujących w klubie to skromny dorobek, więc muszę jeszcze popracować parę lat - śmieje się Łukasz Jaszczyński.

Oprócz jego wychowanek w Kielcach wystąpiły również trzy zawodniczki z młodszego rocznika, podopieczne Karoliny Wilczewskiej, która w mistrzowskim zespole MTS Kwidzyn pełniła funkcję drugiego trenera.

- Przy okazji chcieliśmy też podziękować firmie Avacore z Tarnowskich Gór, producentowi odzieży i obuwia ochronnego, która zakupiła bluzy meczowe i zrobiła na nich nadruki - dodaje kierownik drużyny MTS.