Dziewczęta z MTS Kwidzyn zakończyły I rundę bez porażki. Będzie ekstraklasa?

Nasze dziewczęta zaczęły sezon od remisu, a potem wygrały 9 kolejnych meczów!
Nasze dziewczęta zaczęły sezon od remisu, a potem wygrały 9 kolejnych meczów! Rafał Cybulski
Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn wreszcie nadrobiły zaległości i dokończyły pierwszą rundę rozgrywek I ligi. Podopieczne Roberta Majdzińskiego zagrały tak jak niemal w każdym meczu tego sezonu, czyli co najmniej dobrze. W Płocku kwidzynianki pokonały tamtejszy SMS i umocniły się na pozycji liderek. Dziewczyny, po raz kolejny czapki z głów!

MTS pojechał do Płocka w dość okrojonym, ledwie 10-osobowym składzie, ale stanął na wysokości zadania. Spotkanie dwóch najmłodszych drużyn I ligi było wyrównane mniej więcej do 20 minuty, gdy wynik cały czas oscylował wokół remisu, ale pod koniec pierwszej połowy kwidzynianki zdołały wreszcie wypracować skromną dwubramkową przewagę. Było 15:13 na korzyść MTS.

Po przerwie kwidzynianki dyktowały już warunki na boisku i bardzo szybko zwiększyły dystans. W 41. minucie po bramce Michaliny Wąsik było już 22:16. podopieczne Roberta Majdzińskiego do końca utrzymywały bezpieczną przewagę. W ekipie z Płocka tylko Żaneta Senderkiewicz sprawiała kwidzyniankom pewne problemy, zaś w zespole MTS najskuteczniejsze były Amelia Zawalich (7 goli) i Daria Szynkaruk (6).

To było ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek I ligi kobiet. Na półmetku rywalizacji MTS Kwidzyn ma 19 pkt., drugie miejsce zajmuje Ruch Chorzów (17 pkt.), a trzecie Korona Handball Kielce (16 pkt.).

SMS ZPRP Płock - MTS Kwidzyn 25:29 (13:15)
SMS ZPRP: Zima, Kuszka - Maciejewska, Senderkiewicz 9, Kl. Cygan 5, Nosek 3, Lipok 2, Urbańska 2, Knop 1, Sobecka 1, Stanisławczyk 1, Szczechowicz 1, Pająk, Rorat, Grabińska, Świerżewska. Kary: 12 min.
MTS: Kłos - Zawalich 7, Szynkaruk 6, Gędłek 5, Pękala 5, Hatman 3, Pożoga 1, Wąsik 1, Wicik 1, Chmara. Kary: 12 min.
Sędziowali: Ariel Dobosz (Bydgoszcz), Karol Piernicki (Grudziądz)