Dwie porażki MMTS Kwidzyn w Piotrkowie Tryb.

To zdjęcie z turnieju, który rozegrany został w Kwidzynie na początku sierpnia.
To zdjęcie z turnieju, który rozegrany został w Kwidzynie na początku sierpnia. Adam Kominek
W kończącym się tygodniu cykl przygotowań MMTS Kwidzyn do nowego sezonu został nieco zakłócony, bo aż kilku zawodników naszego klubu przez kilka dni trenowało na zgrupowaniu reprezentacji, a kilku innych narzeka na urazy. Dlatego w mini turnieju w Piotrkowie podopieczni Macieja Mroczkowskiego wypadli gorzej, niż we wcześniejszych sparingach. Tym razem przegrali zarówno z Gwardia Opole, jak i Górnikiem Zabrze.

Piątkowe starcie z Gwardią kwidzynianie zaczęli nieźle, bo po 10 minutach prowadzili 6:5, ale potem kompletnie się zablokowali i przez następnych 13 minut nie trafili do bramki rywali ani razu! Natomiast opolanie zdobyli 10 goli z rzędu i było praktycznie po meczu. Wprawdzie podrażniony MMTS odpowiedział serią pięciu kolejnych bramek, ale jeszcze przed przerwą Gwardia znów zdołała powiększyć przewagę do 7 trafień, a w drugiej części utrzymywała bezpieczny dystans. W zespole MMTS warto odnotować 11 goli Michała Potocznego i 4 bramki juniora Adriana Dymika. W czarno-czerwonych barwach zadebiutował też najnowszy nabytek kwidzyńskiego klubu, czyli Damian Przytuła. W sezonie 2015/16 grał w III-ligowym Jezioraku Iława. Grał dobrze i skutecznie - w 10 meczach rzucił 56 bramek. To 19-latek, który ma świetne warunki fizyczne (199 cm wzrostu) i jest wychowankiem Jezioraka Iława. W poprzednim sezonie grał w I-ligowej Warmii Olsztyn, ale z powodu kontuzji wystąpił tylko w 11 meczach, zdobywając 16 goli.

Następnego dnia w meczu z Górnikiem MMTS zagrał bez Krzysztofa Szczeciny, Bartosza Dudka, Pawła Gendy, Przemysława Rosiaka, Adriana Nogowskiego, Grzegorza Szczepańskiego i Kamila Kriegera, ale niemal do końca walczył o zwycięstwo. Wprawdzie w pierwszej połowie kwidzynianie cały czas musieli gonić wynik, a na przerwę schodzili przegrywając 8:11, to jednak w drugiej połowie mieli dobre momenty. Od stanu 14:18 kwidzynianie doprowadzili do wyniku 20:19, a na sześć minut przed końcem po golu najskuteczniejszego w zespole Marka Szpery prowadzili nawet 22:20, ale końcówka należała jednak do zabrzan. Tym razem warto odnotować premierową bramkę Damiana Przytuły i chrzest bojowy (cały mecz między słupkami), który w bramce przeszedł Jakub Żurawski.

A po weekendzie postaramy się o raport zdrowotny z MMTS Kwidzyn. Miejmy nadzieję, że większość urazów, to drobnostki wynikające z przeciążeń w okresie przygotowawczym.

MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 32:38 (11:17)
MMTS: Szczecina, Dudek, Żurawski - Potoczny 11, Szpera 7, Dymik 4, Kryński 2, Orlich 2, Pilitowski 2, Kosmala 1, Ossowski 1, Janikowski 1, Rosiak 1, Genda, Landzwojczak, Peret, Przytuła. Kary: 4 minuty (Rosiak, Landzwojczak)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki, Skrzypczyk - Lemaniak 10, Łangowski 8, Dementev 5, Siwak 5, Jankowski 4, Mokrzki 3, Morawski 1, Tarcijonas 1, Zadura 1, Przybysz. Kary: 12 minut (Tarcijonas x 2, Zadura x 2, Mokrzki, Dementev)

MMTS Kwidzyn - NMC Górnik Zabrze 24:25 (8:11)
MMTS: Żurawski - Szpera 7, Peret 5, Dymik 4, Janikowski 2, Potoczny 2, Kosmala 1, Landzwojczak 1, Ossowski 1, Przytuła 1, Kryński, Orlich, Pilitowski. Kary: 12 minut (Landzwojczak x 2, Przytułą, Kryński, Szpera, Potoczny)
Górnik: Kornecki, Witkowski, Galia 2 - Gromyko 9, Daćko 5, Sluijters 4, Gogola 3, Łukawski 3, Gluch 2, Tomczak 2, Fąfara 1, Tokaj 1, Adamuszek, Bushkou, Francik, Matuszak. Kary: 4 minuty (Sluijters, Francik)