Dwa podia zawodników UMKS Kwidzyn w 22. Baltic Cup

Na trzecim stopniu podium Iga Müller
Na trzecim stopniu podium Iga Müller Archiwum UMKS Kwidzyn
Latem odbywa się sporo imprez na orientację, więc młodzi biegacze UMKS Kwidzyn nie mają wakacyjnej przerwy. Miniony weekend był dla nich już czwartym tego lata, w którym stawali na starcie zawodów o międzynarodowym charakterze. Tym razem był to 22 Baltic Cup rozgrywany w okolicach Wejherowa.

W gronie ponad 600 zawodników z kilkunastu krajów rywalizowało aż 31 zawodników UMKS Kwidzyn, którzy klasyfikacji generalnej wywalczyli dwa miejsca na podium oraz siedem miejsc w pierwszej szóstce.

- Teren trzydniowych zawodów zlokalizowany został w bardzo podmokłym i trudnym technicznie terenie Puszczy Darżlubskiej, dodatkowo utrudnionym przez ostatnie deszcze - relacjonuje Tomasz Müller, prezes UMKS.

W tych warunkach najlepiej spisali się uczniowie SP4 - Iga Müller w kategorii K12 i Radosław Jankiewicz w kat. M10N, którzy w swoich kategoriach zajęli 3 miejsca. Tuż za podium, na 4 miejscu uplasował się Adam Zaremba (Społeczna SP - M10), na 5 miejscach rywalizację ukończyli Kinga Kostek (SP4 - K10N), Marek Kisłowski (SP Rakowiec - M10N), Mikołaj Pękal (SP6 - M10) i Wiktor Müller (SP4 - M14), zaś na szóstych Alicja Kędzior (Społeczna SP - K12) i Zbigniew Mądrzyński (M60).

Teraz zawodnicy UMKS nie będą mieli wiele czasu na odpoczynek ponieważ już w ten weekend biegać będą w kolejnych zawodach, Grand Prix Pomorza 2017, których centrum zorganizowane zostało w Bieszkowi-cach koło Gdańska. Bezpośrednio potem 12 zawodników pojedzie na obóz do Garczyna koło Kościerzyny, będący jednocześnie zgrupowaniem kadry województwa młodzików.