18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Drugie zwycięstwo MTS w finałach mistrzostw Polski. Kwidzynianie są już pewni gry w półfinale

W drugim meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów młodszych, który od niedzieli rozgrywany jest w Kwidzynie, MTS pewnie pokonał Czarnych Regimin 31:24 (15:14). Dzięki temu kwidzynianie już dziś zapewnili sobie awans do półfinału imprezy. Jutro zmierzą się z Wisłą I Płock, a stawką tego spotkania będzie pierwsze miejsce w grupie M.

W niedzielę Czarni stoczyli zacięty pojedynek z Wisłą i w meczu z MTS też długo dotrzymywali kroku naszej drużynie. Po pierwszej połowie kwidzynianie mieli tylko o jedną bramkę więcej, niż rywale, ale po przerwie przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę.

- Chłopacy cały czas są trochę spięci, ale wyniki cieszą, a w drugim meczu zagraliśmy lepiej niż w pierwszym - ocenia trener Patryk Rombel.

W drugim meczu tej grupy płocczanie ograli Padwę Zamość i podobnie jak MTS mają na koncie dwa zwycięstwa. Minimalnie lepszy stosunek bramkowy mają jednak kwidzynianie, więc do zajęcia pierwszego miejsca w grupie wystarczy im remis.

- W tym sezonie rozgrywaliśmy sparing z Wisłą. Przegraliśmy, ale potraktowałem tamten mecz szkoleniowo i dałem pograć wszystkim zawodnikom, więc trudno na tej podstawie coś wnioskować. Na pewno płocczanie są dla nas niewygodnym rywalem. To niewysoki, ale mocny fizycznie i dużo biegający zespół - tłumaczy szkoleniowiec MTS.

Mecz z Wisłą zostanie rozegrany we wtorek, o godz. 18. (TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWY TERMINARZ TURNIEJU)

W grupie N po dwóch dniach turnieju kompletem zwycięstw może się pochwalić tylko Zagłębie Lubin, które dziś ograło drugi zespół Wisły Płock.