Czwarty mecz dla Stali i mamy remis 2:2

Krzysztof Marianowski
Brązowego medalistę PGNiG Superligi szczypiornistów poznamy dopiero w środę. W niedzielę, w czwartym meczu ze Stalą Mielec, MMTS przegrał 25:30 (10:15), ale i tak w miniony weekend wykonał plan minimum. Wygrał jeden z dwóch wyjazdowych meczów ze Stalą Mielec i w walce o brąz remisuje 2:2 a przecież decydujące starcie zostanie rozegrane w Kwidzynie.

W niedzielę od samego początku wszystko układało się tak, jakby kwidzynianie chcieli fetować medal przed własną widownią a nie w Mielcu. Zresztą tego dnia nie za bardzo mieliby się z kim cieszyć, bo tym razem na trybunach wyjątkowo zabrakło kwidzyńskich fanów. Może dlatego od samego początku górą byli gospodarze. W 10 minucie MMTS przegrywał już 3:6 a potem 2-3-bramkowa przewaga Stali utrzymywała się przez kolejny kwadrans. Co gorsza, w ciągu ostatnich pięciu minut pierwszej połowy mielczanie zdołali jeszcze zwiększyć dystans i na przerwę schodzili z pięciobramkową zaliczką.

Po przerwie Stal nadal kontrolowała wydarzenia na boisku. Wprawdzie w 50 min. po golu Damiana Kostrzewy MMTS zmniejszył straty do trzech goli (18:21), ale krótko potem wszystko wróciło do "normy" i Stal triumfowała 30:25 wyrównując stan rywalizacji na 2:2.

Tym razem wśród kwidzynian zawiedli Michał Adamuszek i Robert Orzechowski, którzy w trzech wcześniejszych meczach zdobyli razem 46 goli. Tym razem "Orzech" trafił dwa razy a "Mysza" ani razu. Piąty decydujący mecz zostanie rozegrany 1 czerwca (środa), w Kwidzynie. Tego dnia 31 urodziny będzie obchodził kapitan MMTS, Maciej Mroczkowski, więc prezent wydaje się być oczywisty...

BRW Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 30:25 (15:10)
Stal: Wolański - Babicz 7, Kubisztal 7, Albin 5, Sobut 3, Szpera 3, Gawęcki 2, Janyst 2, Basiak 1, Krzyszofik, Chodara, Wilk.
MMTS: Suchowicz, Jedowski - Kostrzewa 5, Seroka 4, Waszkiewicz 4, Peret 3, Rombel 3, Krieger 2, Mroczkowski 2, Orzechowski 2, Adamuszek, Pacześny, Rosiak.
Sędziowali: Grzegorz Budziosz i Tomasz Olesiński (Kielce)
Stan rywalizacji: 2:2