Cztery złote medale zawodników Judo Kwidzyn

Archiwum Judo Kwidzyn
Zawodnicy Judo Kwidzyn w trakcie otwartych mistrzostw woj. warmińsko-mazurskiego pokazali się z bardzo dobrej strony. Podopieczni Tomasza Wiśniewskiego wywalczyli 6 medali, w tym aż cztery złote. Zawody rozegrano w Elblągu.

Na największe słowa pochwały zasłużyła tym razem 11-letnia Klaudia Kaczor, która zwyciężyła w kategorii wagowej 32 kg. Zawodniczka Judo Kwidzyn wszystkie cztery pojedynki wygrała przez ippon, a do tego została wybrana najlepszą judoczką zawodów.

Wszystkie swoje walki przez ippon wygrał również 10-letni Patryk Polech, który rywalizuje w kat. 38 kg, a na najwyższym stopniu podium w Elblągu stawali jeszcze 12-letni Miłosz Baszczyński oraz 14-letni Damian Kaczor. Pierwszy z nich triumfował w kat. + 78 kg, a drugi w kat. 38 kg. Obaj przez ippon wygrali swoje finałowe walki.

W mistrzostwach woj. warmińsko-mazurskiego na podium stanęło także rodzeństwo Melkowskich. W przypadku Adama dwie wygrane walki wystarczyły mu do zajęcia drugiego miejsca w swojej kategorii, natomiast Julce dwa zwycięstwa dały w Elblągu trzecie miejsce.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0