Chcesz oszczędzić? To pochłania najwięcej prądu

Są takie urządzenia, które pochłaniają znacznie więcej energii elektrycznej niż inne. Koszty, które generują, mogą sięgać nawet kilkuset złotych rocznie! Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest pozostawianie nieużywanych sprzętów podpiętych do gniazdka. Wydaje nam się, że w trybie stand-by praktycznie nie pochłaniają prądu. Nic bardziej mylnego! Sprawdźcie, jakie urządzenia są najbardziej prądożerne - i, jeśli to możliwe, wyjmujcie je z gniazdka, gdy z nich nie korzystacie!

JK

  • Polskatimes
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

31.12.2018, 01:06

Najbezpieczniej nie mieć w domu prądu.....

30.12.2018, 17:15

Sprzedam ziemiankę! 😂

29.12.2018, 19:24

Ale bzdura. Czyli najlepiej wyłączyć pralke lodowke tv i komputer bo zabiera dużo energii. Zapalę świeczki i posiedze przy nich bo światło tez nie wskazane. A gdzie rzeczy które wyłączone a pobierają energie?

28.12.2018, 09:48

Ciekawe ile prądu zużyłem na czytanie tak idiotycznego tekstu.

27.12.2018, 23:14

Artykuł przedstawia średnie roczne zużycie energii elektrycznej przez pracujące różne urządzenia, sugerując aby wyłączać w miarę możliwości te, które nie muszą być cały czas włączone.
Nie ma w nim nic o czujniku, tylko o czajniku elektr.
Artykuł ok.

19.12.2018, 08:43

Hmm. Czujnik w trybie standby......
Ma ktoś taki ?

18.12.2018, 09:36

No I

17.12.2018, 23:29

Ten artykuł napisał jakiś analfabeta energetyczny, który nie ma pojęcia w którą stronę płynie prąd, oraz czy płynie w przewodzie elektrycznym czy po jego powierzchni. Śmiechu warte.

17.12.2018, 23:10

Wartości wskazane w artykule to raczej normalne średnie roczne zużycie energii pracujących urządzeń a nie w trybie spoczynku. Autor się zakręził, źle przetłumaczył z innego języka lub to artykuł dla zaklej-dziura...

17.12.2018, 22:51

Takie pytanie czy wtyczkę z lodówki mam wyciągać z gniazdka za każdym razem jak lodówka w środku osiągnie 5 stopni ?? Płytę indukcyjną demontować po każdym obiedzie a żelazko nagrzewać nad ogniskiem ??

17.12.2018, 22:41

Nie bardzo rozumiem, w jaki sposób WYŁĄCZONY telewizor miałby zużywać prawie 200 kWh więc średnio ok. 0,7 kWh/dobę (700Wh) podczas, gdy włączony zużywa ok. 80-150 Wh (w zależności od typu i przekątnej)?! WYŁĄCZONA lampa 210 kWh/rok?! Lodówka z zamrażarką prawie 2300 kW/h/rok gdy deklarowane zużycie producentów to 1 max 2 kWh/dobę?! To bzdury! To chyba jest pokazane zużycie energii PRACUJĄCYCH (WŁĄCZONYCH) urządzeń a nie w trybie STANDBY! Średnio urządzenia w trybie STANDBY zużywają 0,3-0,5 Wh więc rocznie to wychodzi ok. 4-5 kWh a to ok. 2,5 zl! A tak nawiasem nawiązując do tytułu - mam wyłączać lodówkę?!

17.12.2018, 20:38

Ta najlepiej co chwila wyłączać bezpieczniki w domu bo kable też pobierają prąd. Paranoja.

17.12.2018, 19:32

Zmywarka i lodówka Out, hah!

17.12.2018, 19:02

wyliczyłem, że urządzenia z których ja korzystam to wg wartości z tego artykułu powinny mnie kosztować 3600 zł. A płacę rocznie 1600 za prąd. Ktoś tu chyba manipuluje albo próbuje robić z nas idiotów.

17.12.2018, 18:11

Coś z lodówką to z 10 razy przestrzeliliście. Mi z pomiarów wyszło 300kWh/rok, czyli ~150PLN/rok

17.12.2018, 17:23

Niech mi ktoś wytłumaczy jak wyjąć wtyczkę z gniazdka zasilającą żyrandol.