Bukowa Cup 2017. Pięcioro zawodników UMKS Kwidzyn na podium

Archiwum UMKS Kwidzyn
W ostatni weekend, w Górach Bukowych koło Szczecina, rozegrane zostały ostatnie tegoroczne zawody międzynarodowe w Polsce w biegach na orientację - Bukowa Cup 2107. Wzięło w nich udział prawie 200 zawodników z Polski, Niemiec, Rosji i Danii. Wśród nich była też 12-osobowa reprezentacja UMKS Kwidzyn

Spośród naszych zawodników najlepiej spisał się biegający trener kwidzyńskiej ekipy Przemysław Jędras, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej M35. Oprócz niego miejsce na podium wywalczyły jeszcze zdobywczynie 2 miejsc Iga Müller (SP4 - K14), Hanna Perfikowska (Społeczna SP - K16) i Natalia Pudlis (SP5 z O Gimn. - K18) oraz drugi z biegających trenerów Tomasz Müller (M45), który zajął 3 miejsce. Tuż za podium na 4 miejscu zawody ukończył Wiktor Droń (SP6 - M12), na 5-tym Wiktor Müller (SP4 - M14), a na 6-tym Paweł Perfikowski (Społeczna SP - M12).

Na podkreślenie zasługuje jednak informacja, że wszystkie trzy nasze medalistki tych zawodów oraz zawodnicy z kategorii M12, startowali w kategorii o jedną wyższej od swojej nominalnej i był to element przygotowania na zdecydowanie trudniejszych trasach już pod kontem przyszłorocznego sezonu. Dla naszych młodych zawodników Bukowa Cup była z pewnością zderzeniem z prawdziwym wyzwaniem jakim może być trudny teren. Zawodnicy zaczynali zawody od nocnego sprintu na osiedlu Słonecznym w Szczecinie, a w następnych dwóch dniach biegali po rozmiękczonym przez ostatnie deszcze terenie Puszczy Bukowej.

- Najpewniej szczególnie te dwa etapy leśne na długo zapadną im w pamięci ponieważ ze względu na start w wyższych kategoriach wiekowych nasi zawodnicy mieli nie co dłuższe trasy, a do tego doszły jeszcze bardzo duże przewyższenia terenu. Dla przykładu nasze medalistki miały trasy od 3,7 do 7 km i przewyższenia od 210 do 300 m podbiegów w pionie, to od 7 do 10 wysokości 11-piętrowych wieżowców - podkreśla prezes UMKS Kwidzyn Tomasz Müller

Teraz do rozegrania została już naszym zawodnikom w ten weekend tylko finałowa runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Solcu Kujawskim, a po niej zasłużone miesięczne roztrenowanie przed przygotowaniami do następnego sezonu.